Wychodząc naprzeciw zmotoryzowanym mieszkańcom Poznania organizatorzy przygotowali poglądową mapę trasy wraz z jej opisem, która może być pomocna przy poruszaniu się po mieście w dniu Maratonu.
MAPA W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI DOSTĘPNA TUTAJ
Trasę biegu oznaczono cienką granatową linią. Umieszczone na niej podwójne poprzeczne czerwone kreski z numerkami oznaczają śluzy, poprzez które będzie można przeciąć trasę biegu. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę. Pełen spis śluz znajduje się na dole strony.
Grube niebieskie poprzeczne kreski oznaczają miejsca, w których przecięcie trasy Maratonu jest bezkolizyjne i możliwe w każdym momencie trwania biegu. Dotyczą one przejazdów:
- ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska pod ul. Hetmańską,
- ulicą Krzywoustego nad Inflancką,
- ulicą Niestachowską nad Warmińską
- poprzez węzeł Dąbrowskiego / Polska / Świętego Wawrzyńca (bezkolizyjny wjazd do miasta od ul. Dąbrowskiego jest możliwy tunelem w stronę Świętego Wawrzyńca, a dalej ulicami Żeromskiego i ponownie Dąbrowskiego. Bezkolizyjny wyjazd z miasta taką samą trasą – ulicą Św. Wawrzyńca w stronę Dąbrowskiego).
Zielone linie pokazują propozycję dojazdu do centrum Poznania, dworca kolejowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich od strony autostrady A2. Sugerowany dojazd powinien odbywać się poprzez węzły:
- Luboń (ulicami Dolna Wilda – Piastowska – Droga Dębińska do AWF)
- Krzesiny (ulicą Krzywoustego do AWF)
Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, w miarę możliwości i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, otwierane będą kolejne odcinki ulic. Najdłużej – do ok. godz. 15.00 – z utrudnieniami należy się liczyć na ulicy Bułgarskiej oraz Grunwaldzkiej (od Bułgarskiej do MTP). Na tym odcinku będzie bowiem przebiegała zarówno początkowa, jak i końcowa część trasy.
JAK PORUSZAĆ SIĘ PO MIEŚCIE - TELEFONICZNA POMOC
Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu Maratonu można uzyskać dzwoniąc od czwartku do niedzieli (19 – 22 października) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu maratonu).
Godziny pracy koordynatora:
- 19.10.2023 w godz. 16:00 – 22:00
- 20.10.2023 w godz. 16:00 – 23:00
- 21.10.2023 w godz. 10:00 – 23:00
- 22.10.2023 w godz. 07:00 – 15:00
Informacje można uzyskać pisząc e-mail na adres: [email protected]
Odpowiedzi na zapytania wysłane na ten adres mogą przychodzić z opóźnieniem.
Dodatkowo w październiku informacji na temat utrudnień będzie udzielała infolinia Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Działa ona w godz. 7:30 – 20:00.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!