Plebiscyt

Miss Polonia 2024. Tak wygląda kandydatka z Wielkopolski - Julia Guźniczak. Co o niej wiemy?

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Plebiscyt liczy sobie 95-letnią tradycję organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Zobaczcie, jak wygląda tegoroczna kandydatka z Wielkopolski, która dostała się do finału!

Kiedy literat Tadeusz Boy-Żeleński wymyślał nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że będzie częścią wydarzenia, które osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata - wspominają organizatorzy konkursu. A jednak tak się stało!

Wybory Miss Polonia 2024. Poznajcie finalistkę z Wielkopolski - Julię Guźniczak

Julia Guźniczak urodziła się w Poznaniu, ale za swoje „miasto rodzinne” uznaje Jarocin, w którym się wychowała oraz mieszkała przez większość życia. - Z wykształcenia jestem Inżynierem Informatykiem. Specjalizuję się w grafice komputerowej i z tym kierunkiem wiążę moją przyszłość. Jestem osobą kreatywną oraz wrażliwą na piękno - mówi uczestniczka konkursu piękności.

Julia interesuje się sztuką, a w wolnej chwili maluje obrazy. Jednak to nie wszystkie zainteresowania kandydatki na Miss Polonię! - Dwa lata temu do kręgu moich zainteresowań dołączył również pole dance. To sport, który pozwala uzewnętrznić swoją kobiecość, zbudować pewność siebie, wzmocnić ciało i zwiększyć jego mobilność. Aktualnie moim stałym zajęciem jest praca jako hostessa. Nie mogę narzekać na nudę! Ta praca daje mi możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach oraz poznawania inspirujących ludzi z różnych stron Polski i świata - wyjaśnia Julia. 

Julia odpowiada dlaczego powinna zostać Miss Polonią. - Tytuł Miss Polonia to ogromna odpowiedzialność i możliwości. Chciałabym zaprezentować wartości, którymi kieruję się w życiu. Marzę o tym, aby moje słowa oraz działania miały realny wpływ na otaczający nas świat – inspirowały, motywowały, dawały odwagę i nadzieję, tym którym w pewnym momencie życia jej zabrakło - deklaruje nasza kandydatka.

Miss Polonia 2024. Konkurs z długą tradycją

W ciągu 95 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiły aż 44 Polki. Przypomnijmy, że dla wielu Polek konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat, Karolina Bielawska, Krystyna Sokołowska i wiele innych. Obecnie panującą Miss Polonia jest Ewa Jakubiec.

Miss Polonia 2024. Finał już w piątek 28 czerwca!

Wielki finał prestiżowego konkursu piękności w Polsce - Miss Polonia 2024 odbędzie się w piątek 28 czerwca w Warszawie. Trzymamy kciuki za Julię Guźniczak!

Zobaczcie, jak prezentuje się tegoroczna kandydatka z Wielkopolski:

Karolina Bielawska oddaje koronę. Była drugą Polką, która została Miss World