Wiosenne przebudzenie. Poznań w letniej odsłonie
Gdy nadchodzi wiosna i lato, uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie ma co ukrywać, najlepiej wypoczywamy, podczas aktywności. Dlatego niedawno postanowiliśmy przyjrzeć się ścieżkom rowerowym w naszym województwie i wybrać te najciekawsze. Niektóre z nich to prawdziwe wyzwanie, ale warto podjąć próbę i przejechać chociaż odcinek. Na szczęście pogoda coraz częściej sprzyja rowerowym zmaganiom.
Jeżeli uwielbiacie ten rodzaj aktywności, to koniecznie sprawdźcie nasze propozycje. Postaraliśmy się dobrać trasy dla ludzi ze zróżnicowaną kondycją fizyczną. Dlatego coś dla siebie znajdą amatorzy, rodziny z dziećmi i sportowcy.
Jednak tym razem postanowiliśmy zaproponować coś dla tych, którzy wolą spacer od roweru.
Gdzie na spacer w Poznaniu? To najlepsze miejsca
To musiał być nasz numer jeden. Jest to największy park Poznania o powierzchni ok. 100 ha, zbudowany w latach 1963–1970 na terenie dawnego Fortu Winiary. Nadano mu nazwę: Park-Pomnik Braterstwa Broni i Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. W 1992 roku zmieniono nazwę na Park Cytadela. Tutaj możesz przejść kilkanaście kilometrów!
Poznańska Malta
To miejsce, gdzie możesz pospacerować wśród lasu, a potem skorzystać z term. Jest to też przestrzeń, gdzie często organizowane są różne zawody biegowe.
Rezerwat przyrody Żurawiniec znajduje się w północnej części Poznania. Jest to niewielki las, który położony jest na granicy Piątkowa i Naramowic. Z pewnością to ulubione miejsce mieszkańców z tego regionu miasta i nic dziwnego! O każdej porze roku można spotkać tutaj biegaczy i rodziny z dziećmi. Dodatkowo jest to też lokalizacja oddalona od zgiełku miasta, a więc same zalety.
Park Wilsona w Poznaniu to zabytkowy park w Poznaniu, na Łazarzu, na obszarze jednostki pomocniczej Osiedle Św. Łazarz, do 1925 funkcjonujący jako Ogród Botaniczny. To miejsce jest idealne na spacery dosłownie o każdej porze roku.
Rezerwat Meteoryt Morasko to miejsce, gdzie ponad 5 tys. lat temu spadł deszcz meteorytów! Po tym zdarzeniu zachowały się kratery. Brzmi niewiarygodnie, prawda? To krajobrazowo-leśny rezerwat przyrody utworzony 24 maja 1976 roku, położony w północnej części Poznania, na Morasku. Co ciekawe na terenie rezerwatu znajduje się najwyższe wzniesienie Poznania – Góra Moraska, a także małe jezioro polodowcowe - Zimna Woda. Tutaj trzeba się udać na spacer.
Ten park jest wyjątkowy i tak samo uważają nasi Czytelnicy. Kilka miesięcy temu, na naszym facebookowym profilu "Poznań Miasto doznań", zapytaliśmy Was o to, który park w Poznaniu jest najpiękniejszy. Wskazaliście park Sołacki.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest placówka naukowa i edukacyjna Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zlokalizowana w dzielnicy Ogrody, pełniąca jednocześnie funkcję publicznego parku. Pierwotnie ogrodem botanicznym w Poznaniu był dzisiejszy Park Wilsona. To fantastyczne miejsce, które trzeba odwiedzić.
Jezioro Rusałka to jezioro zaporowe o powierzchni 36,7 ha, powstałe w l. 1941–1942, leżące w Poznaniu, w zachodnim, golęcińskim klinie zieleni. Zasilane przez Bogdankę i Golęcinkę. Powierzchnia zlewni – 26,6 km². Trasa wokół jeziora ma ok. 3,5 km. Latem przybywa tutaj mnóstwo plażowiczów, a wiosną spacerowiczów.
Bieg Niebieska Fala 2025: