Stopy

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Lifehack

Nie chcesz mieć spoconych stóp? Najlepszy sposób na letnie upały!

W trakcie upałów naturalną reakcją organizmu jest pocenie się. W ten sposób naturalnie się ochładzamy. Jednak pot wytwarza także nieprzyjemny zapach. Do ciała skuteczne są często dezodoranty i antyperspiranty, które tuszują zapach, lub zatrzymują pot. Co jednak ze stopami, na które nie używa się dezodorantów? W artykule podpowiemy Wam, co robić!

Pocenie się to naturalna obrona organizmu przed upałami

Jest lato, upały potrafią być nie do zniesienia. Organizm człowieka ma jednak naturalną obronę przed nimi. Jest nim pocenie się. Jednak efektem ubocznym pocenia się jest często nieprzyjemny zapach. Łatwo jest jednak się go pozbyć za pomocą dezodorantów i antyperspirantów.

Problem z pocącymi się stopami

O ile łatwo używać antyperspirantu pod pachami, czy na naszym torsie, czy plecach, to gorzej jest na przykład ze stopami. Co wtedy robić? Dezodorantem to nienajlepszy pomysł i niezbyt skuteczny. Są jednak inne sposoby na to, żeby sobie z uciążliwym potem poradzić.

Jak stworzyć balsam do stóp przeciwko poceniu się?

Co potrzebujemy do takiego domowego balsamu do stóp?

  • wosk pszczeli
  • mentol
  • cynk
  • wazelina

Składniki te działają bakteriobójczo, ale i odświeżająco, razem tworząc idealną mieszankę do pozbycia się zarówno nieprzyjemnego zapachu, jak i chłodu dla naszych nóg.