Piotr Jacek trenerem Warty Poznań

i

Autor: Fot. Jan Piechota/Warta Poznań

Sport

Nowe twarze w Warcie Poznań. Poznaliśmy nazwisko trenera i dyrektora sportowego

2024-06-25 14:40

Prowadzący ostatnio rezerwy Legii Warszawa Piotr Jacek został nowym trenerem piłkarzy pierwszoligowej Warty Poznań. Zastąpił on Dawida Szulczka, który po zakończeniu sezonu odszedł z klubu. Do drużyny dołączył także dyrektor sportowy - Dawid Frąckowiak.

Warta Poznań z nowym trenerem!

Jacek jest poznaniakiem, a swoją przygodę piłkarską zaczynał w SKS 13 Poznań, skąd trafił do Lecha. Występował także m.in. w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Amice Wronki. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską. Był w sztabie szkoleniowym Miedzi Legnica i trenerem rezerw Zagłębia Lubin. Samodzielnie prowadził także Stal Brzeg, Sokół Ostróda, Stomil Olsztyn, a przez ostatnie dwa sezony występujący w trzeciej lidze drugi zespół Legii.

W poniedziałek spadkowicz z ekstraklasy poinformował również, że nowym dyrektorem sportowym Warty został Frąckowiak, który w sezonie 2018/19 pełnił tę samą funkcję w poznańskim klubie.

- Chcemy, aby Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak +Zieloni+ mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie pierwszej ligi. Uznaliśmy, że zasługuje na szansę, jaką niewątpliwie jest praca w pierwszoligowej Warcie - powiedział Frąckowiak cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Tymczasem w przerwie letniej zespół opuściło już kilku zawodników - m.in. Dawid Szymonowicz (Puszcza Niepołomice), Mateusz Kupczak (ŁKS Łódź), Konrad Matuszewski (Korona Kielce) i Filip Borowski (powrót z wypożyczenia do Lecha Poznań).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarza po jednym zdjęciu? Sprawdź się w naszym teście!

Pytanie 1 z 15
Jaki piłkarz jest na zdjęciu?
Piotr Zieliński