Fabryka Velux w Gnieźnie od poniedziałku działa w systemie 4-dniowego tygodnia pracy

i

Autor: VELUX

Ogromna fabryka z Wielkopolski wprowadziła czterodniowy tydzień pracy!

2022-09-22 9:33

Firma Velux, która produkuje okna dachowe a jej fabryka znajduje się w Gnieźnie wprowadziła czterodniowy tydzień pracy. Firma w taki trybie pracuje już od poniedziałku. Przedsiębiorstwo musiało ograniczyć tydzień pracy ze względu na spowolnienie gospodarcze i mniejszą liczbę zamówień. Na całej zmianie finansowo nie mają ucierpieć pracownicy.

Od kilku miesięcy w Polsce coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy. Jednak na razie niemal nikt nie decyduje się na taki krok. Okazuje się jednak, że są wyjątki. Fabryka Velux w Gnieźnie, która zajmuje się produkcją okien dachowych właśnie wprowadziła czterodniowy tydzień pracy.

Czterodniowy tydzień pracy obowiązuje w fabrykach VELUX w Gnieźnie od 19 września. Decyzja jest podyktowana spowolnieniem gospodarczym, które obserwowane jest w całej Europie. - W świetle niepewności gospodarczej podjęliśmy działania mające na celu dostosowanie naszych zdolności produkcyjnych do aktualnej sytuacji - powiedział Robert Purol, dyrektor fabryk Velux w Gnieźnie dla portalu gniezno.naszemiasto.pl.

Velux skraca tydzień pracy. Co z pracownikami?

Gnieźnieńska fabryka ma pracować w takim systemie przez najbliższe 8 tygodni, a więc do połowy listopada. Co ważne, pracownicy firmy mają nie ucierpieć finansowo na tej zmianie. Jak mówią przedstawiciele firmy, musiała ona ograniczyć czas pracy ze względu na długoterminową perspektywę. Firma miała zapewnić jednak, że rozmawiała w tej sprawie ze związkami zawodowymi. Taką decyzję podjęto, by chronić pracowników przed zwolnieniami.

Velux jest największym polskim producentem i eksporterem okien dachowych. W Gnieźnie znajdują się dwa zakłady firmy z czterech zlokalizowanych w Polsce.

Czterodniowy tydzień pracy w firmie w Gnieźnie to nie benefit, a ratowanie miejsc pracy. Większość wyprodukowanego towaru trafia na eksport na rynek europejski. To właśnie zmniejszenie popytu i prognozy spowolnienia gospodarczego skłoniły zarządców fabryki do przejścia na czterodniowy tryb pracy, który potrwa co najmniej osiem tygodni.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!