Internet

Orłosęp z Poznania stał się hitem w sieci. Zobaczcie najlepsze memy [GALERIA]

2024-05-30 12:36

Orłosęp wzbudził ogromnie zainteresowanie nie tylko mieszkańców stolicy Wielkopolski, ale i całej Polski! Nie dziwi więc fakt, że o młodym ptaku powstają już memy. Zobaczcie najlepsze z nich!

W czwartek 29 maja internet obiegło nagranie z ogromnym ptakiem, spoczywającym na jednym z poznańskich parapetów. Był to orłosęp (Gypaetus barbatus), który naturalnie nie występuje w Polsce. Ptaki te zamieszkują regiony górskie Azji i Afryki. Internauci już publikują memy z nowym mieszkańcem Poznania.

Orłosęp w Poznaniu. Zobacz te memy!

Jak się okazało, młody ptak trafił pod opiekę ogrodu zoologicznego w Poznaniu. 

Nowe Zoo informuje, że ptak pomyślnie przeszedł kontrolę lekarską, a na wzmocnienie dostał kroplówkę. - Koniec końców pojawili się ludzie, którzy mnie odłowili (prawdę mówiąc nie bardzo miałem siłę odlecieć) no i dostarczyli do Nowego ZOO w Poznaniu. Podobno, są tu dwa dorosłe orłosępy. Nie wiem, nie było mi dane ich zobaczyć, bo wiecie, oni tu muszą pilnować, żeby nie zawlec jakiejś choroby. Nie czułem się najlepiej, ale lekarka weterynarii sprawdziła mi skrzydła, skoki - podobno jest ok. Dostałem kroplówkę, mięso (całkiem smaczne) no i teraz będe dochodził do siebie. Co dalej? Zobaczymy. O tym zadecydują koordynator gatunku i specjaliści z Vulture Conservation Foundation. Oni robią co mogą, żeby nas, orłosępów, było wolności coraz więcej. Wiem, nie pomogłem za bardzo, ale spokojnie - do trzech razy sztuka - podsumowano.

Zobaczcie naszą galerię memów!

Mieszko-Orzeł przedni w tarapatach