Akt wandalizmu w pałacu w Nekle

i

Autor: Nekla / Facebook Wybite szyby przez wandali w pałacu w Nekle

Policja

Ostrzelana przychodnia w Nekli. Mieści się w zabytkowym budynku

Od kilku dni wandale niszczą zabytkowy pałac w Nekli, w województwie wielkopolskim. Wybijają w nim szyby w oknach i drzwiach, używając do tego broni na metalowe kulki. Władze gminy poinformowały już policję o zajściu. W budynku pałacu mieści się przychodnia lekarska. Straty wyceniono na około pięć tysięcy złotych.

Ostrzelany zabytkowy pałac w Nekli

O sprawie poinformowała Gmina Nekla na swoim profilu na Facebooku. Do aktów wandalizmu ma dochodzić od kilku dni na budynku zabytkowego pałacu w Nekli. To tym bardziej szokujące, gdyż w pałacu mieści się przychodnia lekarska. Jak informuje Radio Warta, to właśnie lekarze odnaleźli dowody na ostrzeliwanie budynku z kulek metalowych.

Policja poinformowana o aktach wandalizmu w Nekli

Jak informują urzędnicy gminy Nekla, lokalni funkcjonariusze policji zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Zdobyli nagrania z kamer monitoringu, znajdujących się w okolicy pałacu.

Wandale z Nekli poszukiwani przez policję

Jak informuje Radio Warta, straty oszacowano na 5 tysięcy złotych. Urzędnicy proszą o kontakt z lokalną policją, w przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o sprawcach, lub o samym zdarzeniu. Gmina apeluje o zachowanie ostrożności.