Ustawa o cyberbezpieczeństwie 2021: Rząd chce wyłączać nam Internet!

i

Autor: pexels Ustawa o cyberbezpieczeństwie 2021: Rząd chce wyłączać nam Internet!

Kradzież

Oszukał blisko 100 osób. Policja szuka poszkodowanych.

2023-05-25 12:31

Policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który mógł oszukać około 100 osób. Internetowy złodziej już wcześniej był znany służbom.

36-latek znany pod pseudonimem "Vendisto" był poszukiwany w całym kraju za podobne kradzieże. W ręce policji trafił w Dziwnowie. W trakcie przeszukania zabezpieczono sprzęt elektroniczny i gotówkę:

Ta osoba wystawiała przedmioty, inkasowała pieniądze, po czym nie wywiązywała się z umowy, ponieważ żaden z przedmiotów nie trafił do pokrzywdzonego.  W trakcie przeszukania zabezpieczono laptop, telefony komórkowe, karty telefoniczne, pendrive'y, karty pamięci, a także gotówkę - informuje Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

Policjanci po ustaleniu nicku oszusta, funkcjonariusze z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą z Poznania ustalili jego numer telefonu, a następnie jego imię i nazwisko. 36-latek został zatrzymany w Dziwnowie. Jednym z oszukanych miał być mieszkaniec Wielkopolski. Sprawą została skierowana do prokuratury Poznań-Grunwald. Podejrzany usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia.​ Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego był już wcześniej karany.