Szkoła w Cerekwicy pod Poznaniem

i

Autor: Pixabay.com/Google Street View/Canva Kolejne doniesienia o próbach zwabienia dzieci w Wielkopolsce

Porywacze podjeżdżają pod wielkopolskie szkoły?! To może uchronić Twoje dziecko

Są pewne zasady, do których warto się stosować i nauczyć swoje dziecko asertywności. Ostatnio w Poznaniu i okolicach zrobiło się głośno o mężczyźnie z czarnego samochodu, który zaczepia dzieci i zachęca, by wsiadły z nim do auta. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Cerekwicy wystosowała apel z zasadami, jakie powinny dzieci stosować, by sprzeciwiać się takim nieznajomym osobom.

Próba porwania dziecka w Cerekwicy

O sytuacji informowaliśmy już w ubiegły weekend na naszym portalu. W Cerekwicy pod Poznaniem miało dojść do próby porwania dziewczynki. O sprawie poinformowała Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w swoich mediach społecznościowych.

Mężczyzna z czarnego samochodu widziany nie tylko w Cerekwicy

Jak informowali rodzice, nie tylko w Cerekwicy był widziany wspomniany samochód. Mówiono także o Smochowicach, Kiekrzu, czy Tarnowie Podgórnym. O sprawie z Tarnowa Podgórnego wie także policja, która bada sprawę, oraz próbuje zidentyfikować podejrzany samochód i jego kierowcę.

Szkoła w Cerekwicy ostrzega i wystosowała apel do rodziców i dzieci

Dzień po informacji o zdarzeniu z piątku, administratorzy fanpage cerekwickiej szkoły na Facebooku opublikowali apel, z poradami, co dziecko powinno robić w sytuacji, gdy ktoś obcy zaczepia je pod szkołą, czy na ulicy.

"1. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznaną osobę, powiadom o tym zdarzeniu rodziców lub opiekuna.2. Nie przyjmuj od osoby nieznajomej słodyczy, zabawek, pieniędzy mimo namowy, nigdy nie można być pewnym czy osoba obca ma względem Ciebie dobre zamiary.3. Nie ufaj obcej osobie, nie oddalaj się z taką osobą od miejsca zamieszkania, nawet jeśli będziesz przez taką osobę zachęcany i namawiany.4. Nigdy nie wsiadaj do samochodu nieznajomej osoby, nawet jeśli taka osoba proponuje ci podwiezienie do domu."

- pisze na swoim facebookowym profilu Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy pod Poznaniem. Warto zapamiętać i przekazać dzieciom te zasady. Z pozoru proste, ale szkoda byłoby o nich zapomnieć, gdyż może to kosztować takie dziecko bardzo dużo. Nie zawsze mili ludzie mają wobec dzieci dobre zamiary.