Przy szpitalu zakaźnym w Poznaniu powstało miasteczko kontenerowe! W zdecydowanej większości będą tam izolatki dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Jak mówią nam przedstawiciele szpitala, do tej pory obszar izolacyjno-obserwacyjny był bardzo ograniczony.
Te kontenery w liczbie 31 pełną funkcję izolatek dla pacjentów. Jeden kontener to jedna izolatka. W jednym z pozostałych kontenerów odbywa się triaż przedszpitalny. Drugi z kontenerów to jest kontener medyczny o standardzie mobilnej sali operacyjnej
powiedział nam kierownik SOR-u, dr Jacek Górny. Kontenery, w których stworzone zostały izolatki są w pełni wyposażone, mają też okna i ogrzewanie. Jednak chorzy nie będą tam spędzać dużo czasu.
Czas pobytu w kontenerze to około 2-3 godzin na czas uzyskania wyników. Ten kontener nie ma za zadania zamknięcia człowieka, a tym bardziej na 14 dni, bo wtedy idzie się na oddziały szpitalne. One mają za zadanie zabezpieczyć pacjenta oraz pozostałych pacjentów od wzajemnego zakażania się
Posłuchajcie całej rozmowy z dr Jackiem Górnym:
Polecany artykuł:
Kontenerowa izba przyjęć uruchomiona zostanie w stu procentach przy gwałtownym wzroście pacjentów trafiających do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.