Poznań: Ograniczenia w transporcie miejskim! Mniej pasażerów i zamknięte dworce!

2020-03-25 16:00 BP
ZTM i MPK wprowadzają kolejne zaostrzenia w transporcie miejskim
Autor: fot. MPK Poznań/mat.pras. ZTM i MPK wprowadzają kolejne zaostrzenia w transporcie miejskim

Po ogłoszeniu rządowych obostrzeń czas na wprowadzenie ich w życie. Zarząd Transportu Miejskiego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziły już wymagane zmiany. Jak się okazuje, tych ciągle przybywa.

Od dziś w komunikacji miejskiej wprowadzono specjalne zaostrzenia. Są oczywiście związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem i wynikają z rozporządzenia rządu. Od teraz w tramwajach i autobusach może przebywać naraz mniej osób.

W autobusach i tramwajach na liniach Zarządu Transportu Miejskiego liczba pasażerów nie może przekraczać połowy liczb miejsc siedzących

mówi Bartosz Trzebiatowski z ZTM i dodaje, że jeśli połowa miejsc siedzących jest zajęta, powinniśmy poczekać na kolejny kurs.

To jednak nie zawsze się sprawdza. Na ulicach można zauważyć i tak zatłoczone tramwaje i autobusy. W związku z tym wprowadzono kolejne zmiany.

Z uwagi na sygnały o dużym napełnieniu kursów podczas dzisiejszego poranka, od dziś wzmocniono komunikację na pojedynczych kursach na liniach tramwajowych numer 1, 7, 8, 9, 16 i 19. Ponadto linie tramwajowe i autobusowe są, w miarę możliwości, obsługiwane taborem o relatywnie większej pojemności.

ZTM apeluje, aby z komunikacji miejskiej korzystały tylko te osoby, które faktycznie muszą. Konieczne jest wtedy stosowanie się do zakazów i zmian. Jednocześnie ZTM nie ma możliwości, aby na bieżąco sprawdzać, czy poznaniacy tych zasad przestrzegają. Każdy powinien zachować się odpowiedzialnie.

Zmian w komunikacji może być więcej. Sytuacja jest dynamiczna i ciągle się rozwija.

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 25.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.