Przed Poznaniem tylko Warszawa i Bielsko-Biała
Pod uwagę wzięto dwa wskaźniki. Łączną liczbę programów polityki zdrowotnej oraz koszt świadczeń w przeliczeniu na liczbę ludności. W najważniejszej kategorii "zdrowie" Poznań był trzeci.
- Programów zdrowia publicznego w Poznaniu jest znacznie więcej, co faktycznie zaskutkowało przesunięciem w rankingu, więc tutaj już znajdujemy odpowiedź, gdzie Poznań był lepszy. Poznań przeprowadził 234 działań w ramach profilaktyki zdrowotnej, czyli to jest to, ile miasto wydaje, żeby mieszkańcom udostępnić różnego rodzaju programy profilaktyczne, np. badania przesiewowe, czy różnego rodzaju akcje prozdrowotne typu, nie wiem, zwiększajmy swoją aktywność fizyczną - powiedziała prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak ze Szkoły Głównej Handlowej, która była współtwórcą rankingu.
W porównaniu z ubiegłym rokiem stolica Wielkopolski zanotowała wzrost o siedem pozycji. W ogólnym zestawieniu Poznań zajął 10-te miejsce. W Indeksie miasta zostały przeanalizowane także w siedmiu innych kategoriach: ludność i pokolenia, usługi komunalne i społeczne, edukacja, mieszkalnictwo, środowisko, infrastruktura i przestrzeń.
Gdzie rodzić w Poznaniu? Najnowszy ranking porodówek w Poznaniu