Poznański Rower Miejski: Do kiedy działa? Data zakończenia sezonu przełożona!

2020-11-22 10:55 DR
Rower Miejski
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego

Poznański Rower Miejski w związku z pandemią koronawirusa będzie działał dłużej. Urzędnicy zapowiadają, że przedłużenie sezonu w dobie pandemii Covid-19 zwiększy możliwość alternatywnych sposobów codziennego przemieszczania się po Poznaniu. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Poznański Rower Miejski: Do kiedy będzie działać?

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego zostanie wydłużony. Użytkownicy rowerów miejskich będą mogli z nich korzystać do 23 grudnia, a sezon zostanie zamknięty o północy przed Wigilią Bożego Narodzenia.

Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń i limitów obowiązujących w transporcie publicznym dlatego zależało nam na zwiększeniu możliwości alternatywnych form podróży. Obecnie wiele osób przemieszcza się rowerem przez cały rok. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na komfort posiadania własnego jednośladu, dlatego zapraszamy do korzystania z roweru miejskiego w wydłużonym czasie

mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

ESKA XD EXTRA

Z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta już 182 tys. osób. Od marca do października br. w systemie zarejestrowało się 19 tys. nowych użytkowników. Stało się tak mimo wpływającej na znaczący spadek wszystkich form przemieszczania się pandemii koronawirusa. Świadczy to o popularności przejazdów rowerem w czasie zmagań z Covid-19 i stąd decyzja o wydłużeniu sezonu.