Muminki

i

Autor: iveta_eti /Instagram

Quiz

Przenieś się z nami do "Doliny Muminków". Pamiętasz ten świat i ich przygody? Nie bój się testu, jak Buki i rozwiąż ten test!

Wszyscy mamy sentyment do Muminków. Będąc dzieckiem utożsamialiśmy się z Włóczkijem lub Małą Mi. Jedni woleli przygody tytułowego Muminka, a inni byli ciekawi Paszczaka. Jednak wszyscy bali się... Buki! Pamiętasz tę bajkę? Rozwiąż nasz test.

Quiz z Doliny Muminków. Muminki jest to serial animowany dla dzieci w koprodukcji japońsko-fińsko-holendersko-francuskiej oparty na serii książek, oraz komiksów o Muminkach autorstwa Tove Jansson. Co ciekawe, niektóre odcinki, a także postacie, nie mają swoich książkowych i komiksowych pierwowzorów. Co nie zmienia faktu, że Muminki cieszyły się ogromną popularnością!

"Tutaj je znajdzie każde z Was, w Muminków się przenieście świat"

"Prześledźcie każdy drobny ruch nie traćcie chwil, wyostrzcie słuch, bo przy Muminkach zleci czas, zapomni troski każde z Was, bo to Muminki! Bo to Muminki! Wasze Muminki!" - cała Polska śpiewała tę piosenkę i śledziła przygody z Doliny Muminków. 

Muminki zamieszkiwały pewną dolinę gdzieś w Finlandii. Bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) autorki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove, Larsa Janssona! Co ciekawe, Muminki mają długą historię! Pierwsza książka o Muminkach, "Małe trolle i duża powódź", została opublikowana przez Tove Jansson w 1945! Przyznajcie się... do dzisiaj macie do nich słabość! Sprawdźcie się w naszym quizie!

Quiz. Przenieś się z nami do Doliny Muminków. Pamiętasz ten świat i ich przygody?

Pytanie 1 z 10
Jak wyglądała Buka?

Gry naszego dzieciństwa. Pamiętasz je wszystkie?

Policjanci czytają bajki dzieciom