67-latek poszukiwany 3 listami gończymi zatrzymany pod Poznaniem

i

Autor: pixabay.com/AndrzejRembowski

NA SYGNALE

Przez 8 lat ukrywał się przed policją. 67-latek był poszukiwany 3 listami gończymi. Został zatrzymany pod Poznaniem

2024-01-17 10:39

Poszukiwany trzema listami gończymi 67-letni mężczyzna przez 8 lat ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyznę zatrzymali w Suchym Lesie policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu.

Poszukiwany listami gończymi zatrzymany w Suchym Lesie. 67-latek ukrywał się przez 8 lat

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji poinformował w środę, że do zatrzymania 67-letniego mężczyzny doszło kilka dni temu. - Wystawione za nim były trzy listy gończe. Namierzyli go policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna ukrywał się ponad 8 lat przed organami ścigania, a poszukiwany był m.in za kradzież i przywłaszczenie – podkreślił Paterski.

Dodał, że 8 lat temu mężczyzna „zniknął bez wieści”. Przez ten czas policjanci podejmowali liczne próby jego odnalezienia, zdobywali kolejne informacje. Działania te przez długi czas nie przyniosły jednak przełomu w sprawie. - Mężczyzna skutecznie utrudniał mundurowym jego odnalezienie. Jak ustalili śledczy nie wyrobił on sobie nowych dokumentów tożsamości po tym jak poprzednie utraciły ważność. Przez te wszystkie lata nie był też pracownikiem żadnej firmy, jak również najemcą lokalu. Nie używał również swojego prawdziwego imienia w kontaktach z nowopoznanymi osobami – zaznaczył.

Paterski wskazał, że przełom i zwrot w poszukiwaniach mężczyzny nastąpił dopiero po latach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego poznańskiej komendy ustalili miejsce jego aktualnego przebywania i do zatrzymania doszło w podpoznańskim Suchym Lesie.

67-latek został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Poznaniu, gdzie o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Poznańska policja poszukuje tych osób. Rozpoznajesz je?