Figura geometryczna

i

Autor: Canva figura geometryczna

Quiz

Czy potrafisz rozpoznać te figury geometryczne? To jest naprawdę łatwe!

Geometria to kluczowy element matematyki. Taki, że jest z nami obecny na każdym kroku. Każdy przedmiot ma swój kształt. Warto wiedzieć, jak nazwać kształt przedmiotów, które nas otaczają. Wiesz, jak nazwać figury geometryczne, zarówno dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe? Sprawdź się w naszym quizie!

Czym są figury geometryczne?

Figury geometryczne to znacząca i ważna część matematyki. Wbrew pozorom to zagadnienie matematyczne otacza nas wszędzie. Każdy przedmiot ma swój kształt, każdy przedmiot jest figurą geometryczną. Często ciężką do nazwania, jednak są takie przedmioty, które przypominają znane figury.

Figury geometryczne na co dzień

Każdy z nas zna kształt piramid, latawców, komod, czy szaf. Wiecie, że ich kształty można bardzo łatwo nazwać? Wielu z nas powinno pamiętać je ze szkoły! Na matematyce wielokrotnie przewijały się nazwy kształtów, które reprezentuje wiele mebli w naszych domach.

Czy znacie nazwy figur geometrycznych?

Jak nazywają się różnego rodzaju figur geometrycznych? Zarówno dwuwymiarowe, oraz trójwymiarowe. Czy pamiętacie ze szkoły wszystkie nazwy? Teraz możecie z łatwością to sprawdzić! Przygotowaliśmy dla Was quiz z nazwami i zdjęciami figur geometrycznych!

Sprawdźcie się w naszym quizie!

Quiz matematyczny. Rozpoznajesz wszystkie figury geometryczne?

Pytanie 1 z 10
Co to za figura geometryczna?
Figura geometryczna

Zobaczcie jak wygląda miasteczko ruchu drogowego ze znakami drogowymi!

Nowe znaki w Krakowie