Wizualizacja nowego chodnika na ul. Karmelickiej

i

Autor: fot. ZDM/mat.pras. Wizualizacja nowego chodnika na ul. Karmelickiej

Remont w centrum miasta! Karmelicka otrzyma nowy wygląd!

2020-04-13 13:00

Jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany zniszczony chodnik na ul. Karmelickiej. Pojawi się tam też nowa zieleń oraz uporządkowane parkowanie.

Na ul. Karmelickiej zostanie wyremontowany chodnik oraz pojawi się nowa zieleń. Ponadto ma zmienić się również układ parkingowy. 

Wielokrotnie naprawiany chodnik wymaga dziś kompleksowego remontu. Tym bardziej, że znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z najcenniejszych zabytków Poznania jakim jest dawny zespół klasztorny OO. Karmelitów z kościołem Bożego Ciała

informuje Zarząd Dróg Miejskich. Chodnik szeroki na pięć metrów zostanie podzielony na część spacerową oraz dwumetrowy pas zieleni. Pojawią się  tam drzewa i planty. Parkowanie będzie możliwe na jezdni, równolegle do chodnika.

W związku z ograniczeniem miejsc postojowych na ulicy mieszkańcy sektora 4 Strefy Płatnego Parkowania będą mogli parkować na parkingu buforowym przy ulicy Droga Dębińska. Miejsca te będą dostępne po rozpoczęciu prac remontowych na indywidualne wnioski mieszkańców posiadających identyfikator SPP.

Początek prac zaplanowano na tegoroczne lato. Prace obejmą wschodnią część ulicy i będą sfinansowane z pieniędzy uzyskanych ze Strefy Płatnego Parkowania.

Znasz swoje prawa? Sprawdź, za co policjant może Cię ukarać

Pytanie 1 z 7
Czy policjant może zatrzymać Cię za wyprzedzenie radiowozu?
Gminny bus wozi seniorów do sklepu i apteki
Wirtualne podróżowanie: miejsca w Wielkopolsce warte odwiedzenia po pandemii