Kolęda 2022. Czy w Krakowie będzie wizyta duszpasterska?

i

Autor: archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

Spotkania w kościołach zamiast wizyt duszpasterskich!

2021-12-23 14:16

Z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem, Kuria Metropolitalna Archidiecezji Poznańskiej wydała komunikat o nieorganizowaniu w tym roku wizyt duszpasterskich w domach. Księża mogą spotkać się z wiernymi w kościołach na wcześniej umówionych spotkaniach, podczas których skupią się na modlitwie i wspólnym kolędowaniu.

Już drugi rok z rzędu poznaniacy nie będą przyjmowali księży z wizytą duszpasterską w domach. Jest to związane z pandemią koronawirusa. Kuria Metropolitalna Archidiecezji Poznańskiej wydała komunikat o nieorganizowaniu w tym roku tradycyjnej kolędy. Zamiast tego księża będą mogli spotkać się z wiernymi w mniejszych grupach, ale w kościele.

Spotkania dotyczące części jakiejś ulicy, albo części parafii. Oni są zapraszani do kościoła, wtedy jest wspólne kolędowanie, odczytanie ewangelii, błogosławieństwo. Wszystko w takim klimacie wspólnego przeżywania i kolędowania

mówi nam ksiądz Trojan Marchwiak z Parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Poznaniu i dodaje, że w ostatnich latach podczas tradycyjnej kolędy coraz księża coraz rzadziej spotykają się z lękiem mieszkańców przed księdzem. Jeśli ktoś nie chciał przyjąć księdza, grzecznie odmawiał - dodaje ks. Marchwiak.

Na pewno to inaczej w mniejszych miejscowościach, mniejszych społecznościach, gdzie wszyscy się znają i sąsiedzi patrzą czy tam "Kowalscy" przyjęli proboszcza, czy też nie.

Jeśli jednak mieszkańcy chcą przyjąć księdza w domu, muszą indywidualnie skontaktować się z proboszczem danej parafii.

Rekolekcje Adwentowe - odcinek 7