Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji systematycznie rozwijają sportową bazę na Golęcinie
Na golęcińskich obiektach od dłuższego czasu są prowadzone różnego rodzaju remonty i modernizacje. Oprócz stadionu żużlowego mowa również o obiektach piłkarskich i lekkoatletycznych.
Na stadionie żużlowym przeprowadziliśmy podstawową modernizację trybun oraz prace związane z samym torem żużlowym, m.in przeprowadziliśmy modernizację łuków czy band na stadionie. Systematycznie różnego rodzaju prace na tym obiekcie się dzieją - mówi rzecznik prasowy POSiR Filip Borowiak.
Co wymaga remontu na stadionie PSŻ-u?
Z rozmów przedstawicieli klubu PSŻ Poznań z władzami miasta, a także wymogów Metalkasa 2. Ekstraligi wynika, że najważniejszym aspektem jest dostosowanie obiektu do wymogów klasy rozgrywkowej, w której aktualnie znajduje się zespół Skorpionów.
Mówimy o oświetleniu stadionu oraz odpowiednim odwodnieniu toru żużlowego. Po to, żeby mecze mogły być rozgrywane, a nasz poznański zespół mógł jeździć w 2. Ekstralidze zgodnie z wymogami licencyjnymi - przekazuje Filip Borowiak.
Z jakimi kosztami wiąże się inwestycja?
Koszt prac ma wynieść około 9 milionów złotych brutto. Prace modernizacyjne dotyczą z jednej strony żużlowego wykorzystania stadionu przy ul. Warmińskiej, a z drugiej płyty boiska, z której korzystają piłkarze.
Część środków mamy już zagwarantowaną w wieloletniej prognozie finansowej miasta, ale te środki dotyczą płyty boiska, natomiast miasto stara się również w Ministerstwie Sportu i Turystyki w programie inwestycji, o szczególnym znaczeniu dla sportu, o uzyskanie kwoty związanej właśnie z modernizacją oświetlenia na tym obiekcie i odwodnienia toru. Szacujemy, że moglibyśmy uzyskać 6,5 miliona złotych z tego programu. Resztę środków musielibyśmy zabezpieczyć w w budżecie miasta Poznania i o tym też była mowa na komisji sportu, żeby radni zastanowili się nad tym problemem. Jeżeli władze miasta uznają, że taka inwestycja jest konieczna, to będziemy się starać o te brakujące środki - podkreśla Filip Borowiak.
Prace rozpoczną się najszybciej po zakończeniu przyszłego sezonu
Jeżeli znajdą się potrzebne środki, to prace mogłyby się rozpocząć dopiero po zakończeniu przyszłego sezonu żużlowego (jesień 2025). Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji regularnie zgłaszają zapotrzebowanie na potrzebne działania. Proces inwestycyjny rozpoczyna się w momencie ogłoszenia przetargu, dopiero potem następują właściwe prace.
Tłumy kibiców na meczu PSŻ Poznań - ROW Rybnik. "Skorpiony" przegrały z "Rekinami". Zobacz zdjęcia!
Polecany artykuł: