Tesco zamyka sklepy w Polsce - które sklepy znikną? [LISTA]

i

Autor: fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Tesco

Tesco ZNIKA z Polski! Sklepy zostaną przejętą przez inną znaną sieć! [SZCZEGÓŁY]

2020-06-18 11:28

Tesco, czyli jedna z największych i najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce znika z naszego rynku. Zostanie ona przejęta przez inną markę. Co stanie się z dotychczasowymi sklepami? Sprawdzamy na stronie internetowej ESKI Poznań.

Sieć sklepów Tesco w Polsce od dłuższego czasu zmagała się z problemami. Wiele sklepów w całym kraju zostało zamkniętych. W Poznaniu był to na przykład obiekt w okolicach osiedla Kopernika. Wiele sklepów zostało również zmniejszonych, w tym ten przy ulicy Serbskiej w Poznaniu. Teraz okazuje się, że Tesco zostało przejęte przez inną sieć. Kupił ją właściciel sklepów Netto. W sumie spółka Salling Group kupiła 301 sklepów i dwa magazyny należące do Tesco. Do największa taka transakcja w naszym kraju od czasu przejęcia przez Auchan sieci Real.

Gdy transakcja zostanie sfinalizowana sieć Netto będzie posiadała w Polsce niemal tyle sklepów (687), co konkurencyjny Lidl, który prowadzi około 720 placówek w naszym kraju. Zbliży się zatem pod tym względem do pozycji wicelidera na rynku dyskontów w Polsce. Pierwsza jest Biedronka z ponad 3 tys. sklepów.

Polskie produkty i lokalni dostawcy stanowią integralną część naszej przyszłej oferty. Transakcja stwarza ogromne możliwości rozwoju zarówno naszym pracownikom, jak i naszym partnerom biznesowym. Chcemy kontynuować współpracę z naszymi najlepszymi dostawcami i partnerami, aby wspólnie dostarczać klientom wartość, jakiej oczekują i z jakiej jesteśmy znani. Jestem przekonany, że wraz z naszymi nowymi współpracownikami zapewnimy polskim klientom bezkonkurencyjną ofertę, atrakcyjny stosunek jakości do ceny i wspaniałe doświadczenie zakupowe w nadchodzących latach

mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska cytowany w komunikacie.

Kiedy Tesco zniknie z Polski?

Salling Group planuje przekształcić sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu nic się nie zmieni i będziemy mogli robić zakupy w sklepach Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu