Włoska mistyczka ujrzała Matkę Boską z trzema różami

i

Autor: X/radioluzfmsv

Religia

Ujrzała Matkę Boską z trzema różami. Watykan oficjalnie uzna objawienia?

2024-07-11 11:19

Pierina Gilli była włoską pielęgniarką, której życie na zawsze zmieniło się po serii mistycznych objawień Matki Bożej. Nadprzyrodzoność objawień nie została uznana przez kościół katolicki. Dykasteria Nauki Wiary w sprawie widzeń włoskiej mistyczki skierowała pismo do biskupa włoskiego miasta Brescia. Czy objawienia zostaną po latach oficjalne uznane?

Niezwykła historia włoskiej mistyczki

Pierina Gilli była włoską pielęgniarką, której życie na zawsze zmieniło się po serii mistycznych objawień Matki Bożej. Urodziła się 3 sierpnia 1911 roku w Montichiari, niewielkim miasteczku w regionie Lombardia. Od najmłodszych lat cechowała ją głęboka pobożność i chęć niesienia pomocy innym, co zaowocowało jej powołaniem do zawodu pielęgniarki.

Pierwsze objawienie miało miejsce 24 listopada 1946 roku w szpitalu w Montichiari, gdzie Pierina pracowała. Matka Boża ukazała się jej z trzema różami na sercu: białą, czerwoną i złotą. Biała róża symbolizowała ducha modlitwy, czerwona ducha ofiary, a złota ducha pokuty. Matka Boża przekazała Pierinie przesłanie, w którym wzywała do modlitwy, pokuty i ofiary jako środków do zbawienia dusz oraz do uzyskania łask dla świata.

Kolejne objawienia miały miejsce w latach 1947-1966, a ich centralnym punktem była prośba Matki Bożej o ustanowienie święta Matki Bożej Mistycznej Róży. Pierina wielokrotnie podkreślała, że Matka Boża wzywała do modlitwy, nawrócenia i powrotu do wartości chrześcijańskich. W jednym z objawień, Matka Boża miała poprosić o budowę sanktuarium w Fontanelle, niedaleko Montichiari, które miało stać się miejscem modlitwy, pokuty i uzdrawiania.

Objawienia nigdy oficjalnie nie uznane. Aż do teraz?

Pomimo licznych świadectw i dowodów na autentyczność objawień, Kościół katolicki nie uznał oficjalnie wizji Pieriny Gillii. Nie przeszkodziło to jednak w rozwoju kultu Matki Bożej Mistycznej Róży, a sanktuarium w Fontanelle stało się miejscem pielgrzymek dla tysięcy wiernych. Ludzie przyjeżdżali tam, by szukać duchowego wsparcia, uzdrowienia i pocieszenia.

Być może jednak coś w tej sprawie się niebawem zmieni. Kościelni hierarchowie poinformowali, że w przekazach Pieriny Gilli nie znaleźli elementów sprzecznych z nauczaniem Kościoła katolickiego na temat wiary i moralności. Badacze sprawy podkreślają, że nie chodzi o przesłanie całej historii, tylko o jej pewne elementy. Autor listu zatwierdzonego przez kard. Victor Manuel Fernández zauważa jednak, że pewne rzeczy wymagają wyjaśnienia — chodzi o niewłaściwe jego zdaniem przedstawianie Gilli Matki Bożej jako patronki, który z wysiłkiem chroni przed gniewem Bożym.

Pierina zmarła 12 stycznia 1991 roku, a jej grób stał się celem licznych pielgrzymek. Do dziś pozostaje postacią inspirującą dla wielu wiernych, którzy w jej życiu widzą przykład głębokiej wiary i oddania Bogu. Jej mistyczne doświadczenia, mimo że nieuznane oficjalnie, nadal stanowią źródło duchowej inspiracji dla tych, którzy poszukują głębszego zrozumienia wiary i duchowości.

Życie Pieriny Gillii jest świadectwem tego, jak jedno spotkanie z boskością może odmienić losy człowieka i wpłynąć na życie wielu innych. Jej historia, pełna duchowego oddania i poświęcenia, pozostaje ważnym elementem współczesnej religijności, przypominając o znaczeniu modlitwy, ofiary i pokuty w codziennym życiu.

Gdzie w Wielkopolsce najwięcej osób chodzi do kościoła? Zobacz dane w naszej galerii!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!