Senior, emeryt, rencista

i

Autor: Shutteststock

Pieniądze

W Poznaniu seniorzy mogą otrzymać dodatkowe pieniądze na zakupy. Jest to forma pomocy znanej sieci

2024-06-12 11:57

O sprawie informuje Caritas w Poznaniu. Mowa o wspólnym projekcie z Fundacją Biedronki - "Na codzienne zakupy". W tym roku z programu skorzysta 11 000 osób, które otrzymają w sumie 22 miliony złotych wsparcia, w postaci doładowań kart przedpłaconych. Szczegóły w artykule.

Caritas Poznań i Biedronka łączą siły. Ruszył program „Na codzienne zakupy”

Ruszyła siódma edycja programu „Na codzienne zakupy”. Caritas Polska łączy siły z Fundacją Biedronki, żeby pomóc potrzebującym seniorom. W tym roku z programu „Na codzienne zakupy” w całej Polsce skorzysta 11 000 osób, które otrzymają w sumie 22 miliony złotych wsparcia, w postaci doładowań kart przedpłaconych.

Program 200 zł „Na codzienne zakupy”. Zasady

Seniorzy otrzymają karty do sklepów Biedronka. Tegoroczna edycja programu rozpoczęła się 1 kwietnia 2024 i będzie trwała aż do końca stycznia 2025. Dodajmy, że nabór beneficjentów na 2024 rok został już zakończony. 

- Karta „Na codzienne zakupy” to narzędzie pomocy ubogim seniorom. Senior z taką kartą, może wydać co miesiąc 200 złotych w sklepie Biedronka - wyjaśnia, cytowana przez Caritas Poznań, Monika Figiel koordynatorka programu „Na codzienne zakupy”.

O kwalifikacji do programu decydowały kryteria dochodowe i wiek: - Po pierwsze senior musi mieć powyżej 60 lat. Po drugie, dochód poniżej 1700 zł na miesiąc. Jest dużo chętnych, rzecz jasna i w związku tym, to ogromna odpowiedzialność koordynatora, żeby zakwalifikować tych najbardziej potrzebujących seniorów - podkreśla Monika Figiel.

Karta, która pomoże seniorom z Poznania

Karta jest pretekstem, by spotkać się z drugą osobą. - Dlatego tak istotni w realizacji projektu są wolontariusze. Przede wszystkim to oni wyszukują osoby najbardziej potrzebujące, pomagają przy robieniu zakupów. Spotkanie, rozmowa, bycie razem są dla seniorów niezwykle ważne - podkreśla Caritas Poznań.

To coś o wiele więcej, czego nie da się przeliczyć. - Bardzo szybko, zorientowaliśmy się, że ogromnym problemem uczestników programu jest samotność. Ponad 70% beneficjentów to osoby samotne, mieszkające w jednoosobowych gospodarstwach domowych - podsumowuje Katarzyna Scheer.

Wspomnienia z lat 90. Sprawdź naszą galerię:

Quiz gwary poznańskiej: czy dogadasz się z poznaniakiem?

Pytanie 1 z 0
Najlepsze teksty Maryli Rodowicz z nowego The Voice Senior!