Kolęda 2025. Coroczny obchód po domach wygląda inaczej!
Pod koniec 2024 roku informowaliśmy Was, że wizyty duszpasterskie przechodzą rewolucje! Okazuje się, że kościół chce iść z duchem czasu, dlatego stopniowo wprowadza się nowe zasady kolędy. Tym samym niektóre parafie z Poznania, wprowadziły ten system, już w minionym roku. Na czym polega jedna z nowych formuł obchodu po domach?
Nowe zasady wdrożyła już parafia pw. NMP Matki Odkupiciela w Poznaniu. Według nowych zasad, odwiedziny duszpasterskie odbywają odbywać się wyłącznie na zaproszenie. Dlatego jeżeli chcesz, by odwiedził Cię ksiądz, musisz wcześniej zgłosić taką chęć. Tutaj każda parafia wprowadza własne zasady, ale najczęściej w tym celu wystarczy uzupełnić formularz. Sprawdź, jakie dane zawiera formularz.
Uzupełniając zgłoszenie należy wpisać: swoje imię, nazwisko oraz adres zamieszkania, czasami można też wpisać preferowaną godzinę odwiedzin. Później formularz należy wrzucić do przygotowanej urny lub wysłać (w przypadku formy online). Jednak to niejedyna tegoroczna modyfikacja wizyt duszpasterskich.
Kolejna wielkopolska miejscowość nie będzie miała tradycyjnej kolędy
Tym razem na modyfikację zdecydowali się księża z wielkopolskiego Fałkowa. Parafianie z tamtejszej miejscowości w 2025 roku nie zostaną odwiedzeni przez księdza.
Jakie modyfikacje wprowadzono? Zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza, mieszkańcy Fałkowa zostali zaproszeni do wspólnego przeżywania okresu kolędowego w zupełnie nowy sposób!
Sołtys na profilu Sołectwa ogłosił, że w tym roku zorganizowane zostaną specjalne spotkania według ustalonego terminarza. Tym samym, zamiast corocznych wizyt w domach, ksiądz z parafii zaprosił mieszkańców Fałkowa na specjalne kolędowe msze święte, które odbywać się będą w kościele.
Ksiądz proboszcz serdecznie zaprasza do kościoła na specjalne kolędowe msze święte. Dzisiaj o godzinie 17.00 pierwsza kolęda dedykowana mieszkańcom od nr 1-50. I tak uściślając dotyczy to również mieszkańców ul. Malinowej oraz Osiedla Pod Lipami, gdzie numeracja mieści się w tym przedziale - czytamy w opublikowanym wpisie.
Co Wy na to? Podobają Wam się pomysły na nowe formy kolędy?