Wielkopolska: Budżet województwa na rok 2021! Najwięcej wydatków pochłoną drogi!

2020-11-13 15:16 BP
Wydatki województwa wielkopolskiego na rok 2021 wyniosą blisko 2 miliardy złotych!
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Wydatki województwa wielkopolskiego na rok 2021 wyniosą blisko 2 miliardy złotych!

"Budżet dobrej nadziei" - tak określił projekt finansowy na 2021 rok marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak. Ile pieniędzy i na co zostaną one przeznaczone - o tym już teraz przeczytasz na stronie internetowej ESKI Poznań!

Blisko dwa miliardy złotych wyniosą wydatki województwa wielkopolskiego w 2021 roku. Marszałek Województwa zaprezentował w piątek plan zagospodarowania pieniędzy na przyszły rok. Najwięcej, bo ponad 800 milionów złotych zostanie przeznaczone na projekty drogowe i kolejowe, z czego blisko 350 milionów to wydatki na wojewódzkie drogi publiczne.

Najważniejsze tematy to rozbudowa dróg wojewódzkich, obwodnice, dotowanie kolejowych przewozów pasażerskich i utrzymanie dróg i mostów, czyli zwykłe nakładki i remonty drogowe

mówi Skarbnik Województwa, Elżbieta Kuzdro-Lubińska​. Drugim najważniejszym obszarem wydatków jest ochrona zdrowia, na którą przewidziano ponad 350 milionów złotych.

Wielkopolskie Centrum Onkologii, szpitale zespolone w Lesznie, Kaliszu i Koninie. Do tego mamy w budżecie inne jednostki, które zajmują się zdrowiem psychicznym. Jest ich około dwudziestu. To są te największe skoncentrowane wydatki.

Dodajmy, w porównaniu z rokiem 2020 suma wydatków zwiększy się o około 180 milionów złotych. Z kolei dochody zmaleją i to aż o 160 milionów

ESKA XD #010

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.