Wyszukiwarka grobów w Poznaniu. Jak znaleźć grób bliskich? Podpowiadamy!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wyszukiwarka grobów w Poznaniu. Jak znaleźć grób bliskich? Podpowiadamy!

Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych. Wyszukiwarka grobów w Poznaniu. Jak znaleźć grób bliskich? Podpowiadamy!

2023-11-01 15:08

Wyszukiwarka grobów w Poznaniu. Jak znaleźć grób bliskich? Wszystkich Świętych 2023 zbliża się wielkimi krokami. W najbliższych dniach będziemy częściej odwiedzać groby zmarłych. Często na dużych cmentarzach trudno odnaleźć groby. W związku z tym warto skorzystać z wyszukiwarki grobów w Poznaniu. Warto się z nią zapoznać, aby nie zabłądzić na terenie cmentarza.

Wyszukiwarka grobów w Poznaniu

Wszystkich Świętych już niedługo. Jak znaleźć grób bliskich w Poznaniu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Tym bardziej, że na niektórych cmentarzach po prostu łatwo można się zgubić. W związku z tym powstała specjalna wyszukiwarka grobów, która ma nam pomóc. Wystarczy, że wpiszemy imię i nazwisko. Czasem należy dodać także datę śmierci lub pogrzebu. W ten sposób łatwo znajdziemy dokładne miejsce pochówku naszych znajomych i bliskich.

Projekt powstał jakiś czas temu z inicjatywy Urzędu Miasta Poznania przy współpracy Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, "Universum" Spółdzielni Pracy oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Mapy cmentarzy są połączone z wyszukiwarką miejsca pochowania, która dokładnie wskaże poszukiwane groby. Ponadto można zobaczyć i wydrukować plan dojścia do danego miejsca.

Jak znaleźć informacje o grobie na cmentarzu?

Po kliknięciu w zakładkę "Wyszukiwarka" pojawia się formularz, w którym umieszczamy dane potrzebne do znalezienia grobu: imię, nazwisko, data pogrzebu. Wystarczy podać dowolne kryteria z tej listy - np. samo nazwisko, lub fragment daty, ale wtedy lista znalezionych nazwisk będzie odpowiednio dłuższa. Jeśli będzie dłuższa niż 100 osób system wyświetli odpowiedni komunikat z informacją o konieczności zawężenia kryteriów (np. dodania daty pogrzebu). Dla ułatwienia odnalezienia właściwej osoby system prezentuje również datę urodzenia.

W przypadku znalezienia danych odpowiadających wpisanym założeniom uzyskujemy informacje o mogile (grób pojedynczy, grób rodzinny, liczba pochowanych osób).

Wyszukiwarka grobów w Poznaniu znajduje się pod adresem https://www.poznan.pl/mim/necropolis/. Znajdziemy tam miejsca pochówku ze wszystkich poznańskich cmentarzy. Można także skorzystać z innych wyszukiwarek, które dedykowane są poszczególnym cmentarzom.

Wyszukiwarka grobów - Poznań Miłostowo

Tutaj znajdziemy groby naszych bliskich i znajomych, którzy zostali pochowani na cmentarzu komunalnym nr 1 Miłostowo.

Wyszukiwarka grobów - Poznań Junikowo

Tutaj znajdziemy groby naszych bliskich i znajomych, którzy zostali pochowani na cmentarzu komunalnym nr 2 Junikowo.

Przygotowania do Wszystkich Świętych na Miłostowie. Zobacz zdjęcia:

Sonda
Czy korzystałaś/eś kiedyś z internetowej wyszukiwarki grobów?