Ziemniaki / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Ziemniaki / zdjęcie ilustracyjne

Zdrowie

Z tymi produktami nie powinniśmy jeść ziemniaków! Mogą nam bardzo zaszkodzić!

Ziemniaki są nieodłącznym elementem naszej kuchni. Dobrze przyrządzone są smaczne, zdrowe i pasują do wielu potraw. Jednak nie do każdej. Ze względów zdrowotnych powinniśmy uważać z czym łączymy ziemniaki. W niektórych konfiguracjach mogą one źle wpływać na zdrowie naszych jelit. O jakie produkty chodzi?

Ziemniaki smaczne i zdrowe!

Już opowiadaliśmy Wam o tym, jak jeden składnik może sprawić, że gotowane ziemniaki zmienią swój smak. Możemy podawać je w różnych konfiguracjach, w różnej postaci. Gotowane, pieczone, podawane jako pure, placki ziemniaczane, lub frytki. Mnogość propozycji jest ogromna. Warto jednak wiedzieć, że nie w każdej konfiguracji powinniśmy je jeść.

Z czym nie podawać ziemniaków?

Będziecie w szoku, ale niezbyt dobrym pomysłem dla naszego układu pokarmowego jest podawanie ziemniaków z tłustym mięsem! Nie powinniśmy jeść kotleta schabowego, czy mielonego kotleta wieprzowego z ziemniakami. Może takie połącznie prowadzić do trudności z trawieniem. Oba produkty osobno są trawione w innych częściach żołądka, więc trawienie ich razem może szkodzić procesom trawiennym.

Ziemniaki z masłem to nie najlepszy pomysł!

Nie powinniśmy także jeść ziemniaków okraszonych masłem. To ogromnie kaloryczna mieszanka, która może powodować u nas otyłość. Takie połączenie daje także wyzwolenie się glukozy, a to także prosta droga do cukrzycy i innych chorób związanych z trzustką.

Zobaczcie zdjęcia z Poznańskiego Muzeum Pyry

Polacy WŚCIEKLI na DROŻYZNĘ. Ziemniaki to teraz RARYTASY! | Komentery