Złota Pinezka Google: W Poznaniu wyróżnienie zdobyła Cytadela! Wybrali ją internauci!

2020-08-07 16:31 DR
Złota Pinezka od Google
Autor: Urząd Miasta Poznania Złota Pinezka od Google

Google z okazji 15 urodzin Map Google wyróżnia najbardziej doceniane przez użytkowników atrakcje turystyczne w każdym z województw. W Wielkopolsce najlepiej oceniona została Cytadela. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Laureatem Złotej Pinezki w województwie wielkopolskim jest Cytadela, największy park miejski w Poznaniu, zbudowany w latach 1963-1970 na terenie dawnego Fortu Winiary. W pozostałościach twierdzy mieści się Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii "Poznań". Południowo-zachodni stok wzgórza zajmują cmentarze żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej. Właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map.

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim - w województwie wielkopolskim - okazał się Park Cytadela, największy park w Poznaniu oraz popularne miejsce spacerów. Jak widać, mieszkańców nie trzeba zachęcać do spędzania tutaj czasu, ale mamy nadzieję, że każdy, kto przyjedzie do Poznania, choć na moment odwiedzi to miejsce. Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią

mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Na Cytadeli niewiele zachowało się plenerowych kompozycji rzeźbiarskich ustawionych w parku w latach 1968-70. Dawne czasy przypominają m.in. rzeźby "Braterstwo Broni" dłuta Dimitra Sowy z Charkowa i "Saperzy" Jana Jakóba. Stoi też - uroczyście oddany do użytku w 1986 r. - "Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami". W 2002 roku na terenie parku stanęła instalacja Magdaleny Abakanowicz "Nierozpoznani". Park Cytadela obecnie ma już ponad 12,8 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,8.

Cieszę się, że jeden z największych i najpiękniejszych poznańskich parków został doceniony. To miejsce ważne dla poznaniaków i poznanianek z wielu względów. Przypomina nam o poświęceniu setek poznaniaków oraz żołnierzy radzieckich walczących o wyzwolenie Poznania z niemieckiej okupacji. Ale jest też wyjątkowym miejscem wypoczynku i rekreacji, z którego chętnie korzystają całe rodziny. Mamy tu wspaniałe ogrody kwiatowe, ścieżki spacerowe, czy pierwsze miejskie pasieki. Staramy się, by takich pięknych zielonych przestrzeni było w Poznaniu jak najwięcej

mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Kajda na Bulwarach - Selfie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.