Drewniane Logo

i

Autor: miasto Poznań/poznan.pl

Miasto

Znamy cenę drewnianego logo Poznania. Instalacja cieszyła poznaniaków zaledwie przez kilka dni, a kosztowała krocie!

2024-06-19 10:37

W ostatnich miesiącach niewiele tematów budzi takie emocje wśród poznaniaków jak nowe logo miasta i wszystko co z nim związane. W maju, w trakcie imprezy “Płytówka” na Starym Rynku pojawiła się drewniana konstrukcja promująca logo, jednak promująca zaledwie przez moment, bo po kilku dniach zniknęła z płyty rynku. Dziś poznaliśmy cenę tej atrakcji.

Ile kosztowało drewniane logo Poznania?

Nowe logo miasta, które prezydent Jacek Jaśkowiak zaprezentował 15 maja podczas kongresu Impact kosztowało 150 tys. zł. Wzbudziło one gigantyczne kontrowersję wśród mieszkańców, którzy w szczególności w mediach społecznościowych otwarcie wyrażali swoje niezadowolenie, z tej istotnej dla miasta zmiany. Jak się okazuje ta zmiana, a właściwie towarzysząca jej promocja kosztowała dużo więcej. Podczas imprezy “Płytówka” zaprezentowano nowe logo, w formie drewnianej konstrukcji. Poznaniacy mogli zobaczyć obiekt zaledwie przez kilka dni, po czym zniknął z rynku. Cena drewnianej instalacji może zwalać z nóg.

Instalacja mobilna pod zieleń, która została wykorzystana w trakcie imprezy "Płytówka" kosztowała 67 281 zł brutto (m.in. projekt koncepcyjny i wykonawczy, montaż) - informuje Ewelina Suska, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu

Instalacja zniknęła z rynku. Jak zostanie wykorzystana?

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu poinformował również, że obiekt docelowo zostanie wykorzystany jako instalacja trwałej zieleni na którymś z terenów zarządzanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Na ten moment nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie pojawi się ten kosztowny obiekt.

Nowe logo Poznania wzbudzało od samego początku kontrowersje w internecie. Sprawdź jak ocenili je internauci!

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

QUIZ. Jakim czerwcowym kwiatem jesteś? Dziki mak czy elegancka hortensja? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Jak opisałbyś swoją osobowość?