Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie potrzebuje funduszy

i

Autor: Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie / Facebook Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie potrzebuje funduszy

Nauka

Absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w akcji. Pomagają dzikim zwierzętom, sami potrzebują wsparcia finansowego

2023-04-14 16:08

Rodzeństwo Paulina i Mikołaj Cudni, Weronika Mastalerek i Filip Ćwiertnia od 2021 roku prowadzą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie. Trójka z nich jest w trakcie, lub po studiach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ośrodek jest prowadzony przez nich w ramach wolontariatu, obok którego mają swoją pracę zawodową. W związku z tym, że w 2022 roku pomogli kilkuset zwierzętom, chcą rozbudować ośrodek. Na to potrzeba jednak pieniędzy.

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt założony przez absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie został założony przez dwójkę absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, jednego studenta tej uczelni, oraz absolwentkę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ośrodek działa od 2021 roku.

Pomocny ośrodek dla dzikich zwierząt potrzebuje pomocy

- Niestety koszty związane z rozbudową ośrodka są bardzo wysokie. Ceny materiałów, remontu budynków, ich profesjonalnego wyposażenia i montażu wolier trochę nas przeraziły… Lada chwila wiosna, co oznacza dla nas mnóstwo pracy, ogromnej ilości potrzebujących pomocy zwierząt i jednocześnie największych kosztów finansowych - piszą o swojej sytuacji weterynarze-wolontariusze z kościańskiego ośrodka.

Jak pomóc Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt?

Na portalu Zrzutka.pl można dorzucić się do rozbudowy ośrodka tak, by ten mógł pomagać zwierzętom na jeszcze większą skalę. Już teraz pomaga dzikim zwierzakom przywożonym nie tylko z powiatu kościańskiego, ale chociażby powiatów: leszczyńskiego, poznańskiego, wolsztyńskiego, czy nawet spoza Wielkopolski. Na pomoc czekają m.in. jeże, gołębie, wiewiórki, zające, dzięcioły, czy wróble.

Myśliwi ze Złocieńca dokarmiają zwierzęta w lesie