Impact 2025 w Poznaniu. Co to za wydarzenie?
W środę 14 maja w Poznaniu rozpoczyna się dziesiąta edycja kongresu Impact, która potrwa dwa dni. Wydarzenie to zgromadzi około 6 tysięcy uczestników, którzy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień i debat z udziałem 650 zaproszonych gości z kraju i ze świata. Kongres odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Impact to platforma wymiany myśli i doświadczeń, gdzie liderzy z różnych dziedzin mogą wspólnie szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości.
Kluczowe tematy i prelegenci kongresu Impact 2025
Kongres Impact to dwudniowe wydarzenie poświęcone szerokiemu spektrum tematów, takich jak:
- geopolityka,
- cyfrowa przyszłość,
- finanse,
- bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo,
- zielona ekonomia,
- zdrowie psychiczne.
W programie znalazły się debaty dotyczące roli Europy w okresie światowych przemian, szans polskich firm na światowych rynkach oraz wyzwań związanych z nowymi technologiami, w tym ze sztuczną inteligencją (AI) w gospodarce i nauce. Wiele dyskusji poświęconych będzie także zagadnieniom związanym ze światowym bezpieczeństwem po agresji Rosji na Ukrainę.
Zwieńczeniem kongresu będzie czwartkowa rozmowa byłego prezydenta USA, Baracka Obamy, z prof. Timothym Snyderem. Uczestnicy Impactu będą mieli również okazję wysłuchać wystąpień takich osobistości jak sekretarz stanu w administracji prezydenta Obamy, John Kerry, politolog i filozof Francis Fukuyama, oraz były dyrektor grupy zadaniowej ds. Ukrainy w Departamencie Stanu USA, Daniel Lawton.
Polski rząd i liderzy biznesu na Impact 2025
W kongresie wezmą udział przedstawiciele polskiego rządu, w tym wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, który omówi główne kierunki rozwoju polityki bezpieczeństwa, oraz wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, który przedstawi wyzwania w sferze cyberbezpieczeństwa.
Polski rząd reprezentować będą również ministrowie: spraw zagranicznych Radosław Sikorski, finansów Andrzej Domański, rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk, aktywów państwowych Jakub Jaworowski, nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
O Polsce, Europie i świecie w dobie dynamicznych zmian rozmawiać będą byli premierzy i prezydenci RP: Bronisław Komorowski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak i Jan Krzysztof Bielecki.
Do Poznania przyjadą szefowie globalnych gigantów jak Roche, Mastercard, RASP, Erste Bank oraz przedstawiciele innowacyjnych firm z tej części Europy. Swoimi doświadczeniami podzielą się szefowie globalnych i polskich firm, banków, czołowi polscy przedsiębiorcy, m.in. założyciel InPost Rafał Brzoska, współtwórca ICEYE Rafał Modrzewski oraz prezes Blika Dariusz Mazurkiewicz.
Świat sportu, mediów i kultury na kongresie Impact
Kongres będzie również gościł osobistości ze świata sportu, mediów i kultury, takie jak Anda Rottenberg, Mariusz Treliński, Olga Tokarczuk, Grażyna Kulczyk, Adam Michnik, Mariusz Wlazły i Magda Linette. Ich obecność wzbogaci dyskusje o perspektywy związane z kulturą, społeczeństwem i sportem.
Networking i interaktywne sesje podczas Impact
W ramach Impactu odbędą się narady z udziałem wiodących ekspertów z różnych dziedzin gospodarki, interaktywne sesje dotyczące wybranych ścieżek tematycznych oraz nieformalne spotkania, które umożliwią poszerzanie sieci kontaktów. To doskonała okazja do wymiany wiedzy, nawiązania współpracy i znalezienia inspiracji do dalszego rozwoju.
Organizacja Impactu podzieliła program na 23 ścieżki tematyczne, a znakiem rozpoznawczym wydarzenia są krótkie, zwięzłe wystąpienia i 25-minutowe debaty, odbywające się na dziesięciu scenach.

Impact'24: do Poznania przyjechali naukowcy, biznesmeni i politycy z całego świata: