Ruszyła przebudowa brzegów Warty! Będzie ładniej i bezpieczniej! [WIZUALIZACJE]

2020-09-04 7:03 DR

Wielu mieszkańców narzeka, że miasto stopniowo przywraca życie nad Wartę, tymczasem brzegi rzeki są w opłakanym stanie. Urzędnicy postanowili zająć się tym problemem. Jak brzegi Warty będą wyglądały po remoncie? Zobaczcie zdjęcia na stronie internetowej ESKI Poznań.

Miasto od dłuższego czasu robi wiele, by przywrócić życie nad rzekę. Trzeba przyznać, że misja ta idzie zgodnie z planem. Coraz więcej poznaniaków spędza swój wolny czas nad rzeką. Jednak jedną z rzeczy, które tam nie pasują są brzydkie, stare, zaniedbane brzegi Warty. Ale urzędnicy jakiś czas temu podpisali umowę z wykonawcą modernizacji betonowych brzegów. Inwestycja obejmie odcinek między mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny po obu stronach brzegu rzeki. Zmiany wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo i ekosystem, a brzegi będą renaturalizowane.

Remont czeka też infrastrukturę brzegową: tarasy, schody, slipy. Wszystko to pozwoli zabezpieczyć brzegi Warty przed erozją. Zmiany wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo, ekosystem i atrakcyjność terenów nad Wartą.

Mieszkańcy Poznania chętnie spędzają czas nad rzeką. W ostatnich latach na terenach nadwarciańskich realizowany był szereg inwestycji, powstała m.in. przystań jachtowa w Starym Porcie, rozbudowywana jest Wartostrada. Cały czas przybywa miejsc do rekreacji. Latem poznaniacy i turyści mogą wypocząć na plażach miejskich, przepłynąć się tramwajem wodnym, wypożyczyć łódź motorową i kajaki. Do wyboru mają też wiele wydarzeń kulturalnych. Dzięki rozbudowie monitoringu miejskiego i montażowi oświetlenia nad Wartą jest coraz bezpieczniej. Rewaloryzacja brzegów Warty to kolejny krok

mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Roboty właśnie się rozpoczęły i będą podzielone na etapy. Łącznie będzie ich sześć - po trzy etapy na każdy brzeg. W pierwszej kolejności prace realizowane są na odcinku od terenu przy moście Przemysła I. Dzięki temu w okresie wakacyjnym nie będą wykonywane prace przy miejscach odwiedzanych przez mieszkańców.

>> Wielkopolska: 8 obwodnic powstanie w ciągu najbliższych 10 lat! [SZCZEGÓŁY]

Całkowita wartość projektu to 30,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło około 85 procent - prawie 26 mln zł. Pozostała część to wkład własny RZGW w Poznaniu (Wód Polskich) i Miasta Poznania. Budowa zakończy się do grudnia 2021 roku.

Zniszczył banery wyborcze - został zatrzymany

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.