Matura w zakładzie karnym

i

Autor: fot. Służba Więzienna Poznań/mat.pras. Matura w zakładzie karnym

MATURA 2020: Więźniowie też podchodzą do egzaminów! Jak wyglądają matury za kratkami?

2020-06-09 12:17

Do matury w tym roku podchodzą nie tylko uczniowie szkół średnich. Z maturą mierzą się także więźniowie w zakładach karnych poznańskiego okręgu Służby Więziennej. Więcej o ich maturze przeczytacie na stronie internetowej ESKI Poznań!

Dziś drugi dzień egzaminów maturalnych. Uczniowie zmagali się z matematyką. Maturę zdają także więźniowie w Zakładzie Karnym w Rawiczu oraz we Wronkach.

Sześciu abiturientów zdaje dzisiaj egzamin z matematyki. Przed naszymi maturzystami jeszcze egzaminy z języka angielskiego, matematyki [rozszerzonej], biologii, informatyki, języka niemieckiego oraz języka francuskiego

mówi mjr Jan Kurowski ze służby więziennej w Poznaniu. Egzaminy odbywają się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Dyrektorzy szkół zapewnili środki do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. Maturzyści w czasie odbywania egzaminu nie muszą zakrywać ust i nosa.

Na wypadek zasłabnięcia zostało przygotowano też specjalne izolatorium. Dodajmy, do egzaminów podchodzą więźniowie w całej Polsce. Wczoraj język polski zdawało w całym kraju 71 więźniów z czego 10 w zakładach karnych poznańskiego okręgu Służby Więziennej.

Dodajmy, więźniowie na egzaminy nie muszą przychodzić w garniturach. Wymagany jest za to schludny strój. Zapytaliśmy też mjr Jana Kurowskiego o przygotowania do egzaminów.

Osadzeni przygotowywali się do egzaminów w celach, w których na co dzień odbywają karę. Otrzymywali materiały od swoich nauczycieli. Egzamin nie różni się wiele od tego przeprowadzonego na wolności.

Więzienne sale lekcyjne, w których odbywają się egzaminy nie różnią się zbytnio od w szkołach. Więźniowie są posadzeni w znacznej odległości, a czuwa nad nimi komisja egzaminacyjna.

Posłuchaj całej rozmowy z profesorem Piotrem Tryjanowskim z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Polska wersja starcia McGregor vs Mayweather! Krzysztof Gutowski we vlogu Andrzeja Kostyry

Matura 2020. Język polski podstawowy. Sprawdź, czy zdasz [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Zadanie 1. Oceń prawdziwość poniższych stwierdzeń odnoszących się do tekstu Tadeusza Pszczołowskiego. Zaznacz P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, albo F – jeśli jest fałszywe.