Konin

i

Autor: Wikimedia

Ranking

Oto najpiękniejsze miasto w Wielkopolsce. Internauci nie mieli wątpliwości! Spodziewałeś się takich wyników? Zobacz naszą listę

Na wielu forach internetowych można znaleźć dyskusje dotyczące tego, które miasto ma najlepszą infrastrukturę, a także jaka aglomeracja posiada najlepsze atrakcje dla turystów. Takich dyskusji jest mnóstwo! Z kolei my postanowiliśmy zapytać internautów o najpiękniejsze miasto w Wielkopolsce. Sprawdźcie co wybrali!

W Wielkopolsce jest 115 miast. Które z nich jest najpiękniejsze?

Wielkopolska jest drugim co do wielkości (29 826 km2) województwem w Polsce, które stanowi 9,5% powierzchni Polski. Administracyjnie region sąsiaduje z województwami: zachodniopomorskim i pomorskim (od północy), kujawsko-pomorskim i łódzkim (od wschodu), opolskim i dolnośląskim (od południa) oraz lubuskim (od zachodu). Z kolei strukturę administracyjną Wielkopolski tworzy 115 miast. Które z nich jest najpiękniejsze, według naszych Czytelników?

To najpiękniejsze miasto w Wielkopolsce. Wynik był jednogłośny!

Kilka dni temu, postanowiliśmy zapytać naszych Czytelników o najpiękniejsze, ich zdaniem, miasto w Wielkopolsce. Na naszym profilu na Facebooku Poznań Projekt Miasto, zapytaliśmy o to, które miasto w województwie wielkopolskim jest najpiękniejsze. Dostaliśmy wiele odpowiedzi. Jednak poza osobnymi przypadkami, gdzie odpowiedź nie została sprecyzowana, to resztę opinii podzieliliśmy na pięć grup, a wśród nich... jest zwycięzca! Sprawdźcie, które miasto w Wielkopolsce jest najpiękniejsze!

Czytelnicy wskazywali Jarocin, Swarzędz, Kościan, Śrem czy Wolsztyn. Jednak wybraliśmy 5 miast, które były wymieniane najczęściej.

Wraki zalewają ulice Warszawy. Miasto je... sprzedaje
Listen on Spreaker.