Cmentarz dla zwierząt w Poznaniu: kiedy powstanie?
Rada Miasta Poznania uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który wyodrębnił teren pod grzebowisko dla zwłok zwierzęcych. Zawarte w planie założenia dotyczące zorganizowania grzebowiska dla zwierząt przy ul. Wrzesińskiej umożliwiły dalsze postępowanie związane z przygotowaniem tej inwestycji.
Równolegle prowadzono działania związane z mającym powstać na sąsiedniej działce zakładem kremacji - jako działalności nierozerwalnie związanej z samym polem grzebalnym, na którym przewiduje się wyłącznie pochówki urnowe.
Docelowo na poznańskim grzebowisku planuje się prowadzenie pola grzebalnego w stylistyce "ogrodu/lasu pamięci", wykorzystując leśno-parkowy charakter działki i mając na względzie ograniczenia związane z ochroną drzewostanu i zieleni.
W pierwotnym planie mówiło się, że pierwsze zwierzęta będą mogły tutaj spocząć w 2025 roku. Czy jednak tak będzie? Na razie konkretów brakuje.
Gdzie obecnie można chować zwierzęta w Poznaniu?
Obecnie na terenie Poznania nie ma możliwości pochowania zwierząt. Zwłoki albo zostawia się u weterynarza, albo odwozi do schroniska przy ul. Kobylepole.
Kiedy powstanie wspominany cmentarz, taka możliwość już będzie. Przypomnijmy, że podobne cmentarze działają już na terenie innych miejscowości w Wielkopolsce.
Cmentarz dla zwierząt - ile kosztuje pochówek?
Jakie opłaty generuje wykupienie miejsca na cmentarzu dla zwierząt? Oczywiście wszystko zależy tutaj od konkretnego cmentarza, danego miasta, a także od wielkości kwatery.
I tak np. w Turku na cmentarzu dla zwierząt obowiązują takie stawki:
- Gryzonie, płazy, małe gady, ptaki 300 zł
- Koty, króliki, psy do 20kg 400 zł Z
- wierzęta powyżej 20kg od 450zł wzwyż
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!
Stare ZOO w Poznaniu. Idealne miejsce na rodzinne spacery w sercu miasta