Tramwaj Poznań

i

Autor: MPK Poznań Tramwaj Poznań

Poznań: 3 NOWE TRASY TRAMWAJOWE powstaną w mieście? Miasto WALCZY o unijną kasę!

2021-01-12 17:30

Miasto stara się o pieniądze z Unii Europejskiej na budowę kilka tras tramwajowych. Zdaniem urzędników upłynnią one ruch w kilku miejscach Poznania. Jakie są plany władz miasta? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

W mieście trwa jedna z największych i zarazem najważniejszych zarówno dla urzędników jak i mieszkańców północnej części Poznania, czyli budowa trasy tramwajowej na Naramowice. Niedawno zakończyła się też budowa niewielkiego odcinka i pętli tramwajowej w okolicach ronda Żegrze. Na tym jednak miasto nie chce poprzestać. Zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski poinformował w mediach społecznościowych o tym, że Poznań będzie starał się o dofinansowanie w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. 

EUROJACKPOT: Wygrana III stopnia w Polsce! Ktoś zgarnął ponad 892 tys. złotych

Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na budowę trzech ważnych dla miasta tras tramwajowych. 

Naramowice - etap II od pętli Wilczak do Garbar (to nasz absolutny priorytet), a także na os.Kopernika i os.Główna/Poznań Wschód oraz zakup taboru. Oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych

QUIZ. Śmierć w polskich serialach. Pamiętasz, jak zginęła ta postać? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Hanka Mostowiak z serialu "M jak Miłość"?

informuje Mariusz Wiśniewski. Na tym jednak nie koniec. Urzędnicy jednocześnie chcą rozpocząć prace koncepcyjne nad innymi inwestycjami w komunikację miejską. Poniżej ich lista: 

  • Naramowice - etap III (Umultowo) i IV (Rubież), 
  • Marcelin (PPP),
  • Brama Zachodnia (Ogrody-Al.Polska) też z udziałem PPP, 
  • Klin Dębiecki.

W dalszych pracach studialnych nie zapominamy o liniach tramwajowych do przyszłego węzła Grunwaldzka/Plewiska (jest rezerwa pod pętlę), na Wolne Tory (tu pewnym elementem będzie początek w tym roku budowy prawoskrętu z Towarowej w ulicę Św.Marcin), na Świerczewo (możliwa linia wzdłuż Dolnej Głogowskiej), na Podolany, trasa Solna oraz jedna z opcji w kierunku Szczepankowa/Zalasewa