Poznań: Zakaz kąpieli odwołany! Można się znów kąpać w dwóch jeziorach! [SZCZEGÓŁY]

2020-07-31 8:22 DR
Jezioro Maltańskie Poznań
Autor: czytelnik Łukasz Jezioro Maltańskie Poznań

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała komunikat, z którego wynika, że zakaz kąpieli w części jezior został odwołany. Gdzie w takim razie można się już popluskać? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Zakaz kąpieli w jeziorach związany był z zakwitem sinic. W tym czasie wejście do wody jest niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Dlatego kąpieliska były nieczynne. W sporej części poznaniacy byli zdyscyplinowali i nie wchodzili do wody. Zdarzały się jednak przypadki łamania zakazu. W większości przypadków nie było to jednak świadome działanie, a brak informacji o wprowadzonym zakazie. Okazuje się jednak, że już bez obaw można kąpać się w dwóch poznańskich jeziorach.

Na kąpieliskach nad jeziorem Maltańskim i Rusałką powiewa już biała flaga. Oznacza to, że kąpiel znów jest dozwolona. Sanepid odwołał zakaz związany z zakwitem sinic. W przypadku Malty obostrzenia obowiązywały od 17 lipca, Rusałki - od 24 lipca.

>> Zmęczenie wśród najczęstszych przyczyn wypadków na autostradach! [PORADNIK]

Miejskie kąpieliska w Poznaniu funkcjonują w godz. 10 - 18. W tym czasie są strzeżone przez ratowników. Poza wyznaczonymi godzinami kąpiel odbywa się na własną odpowiedzialność.

Nadal nieczynne pozostaje kąpielisko – zbiornik pożwirowy ,,AKWEN TROPICANA’’ w Owińskach. Poza tym wszystkie kąpieliska w powiecie poznańskim są otwarte.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.