Jak wskazano w komunikacie, badania będą w prowadzone w formie wywiadu bezpośredniego lub telefonicznego wykonywanego przez ankietera. - Osoba przeprowadzająca wywiad jest pracownikiem urzędu statystycznego. Każdy ankietujący ma legitymację służbową oraz upoważnienie do prowadzenia badań. Rozwiać wątpliwości na temat tożsamości ankietera pomoże strona internetowa Głównego Urzędu Statystycznego. Wystarczy wpisać imię, nazwisko oraz numer legitymacji - zapewniono.
Ankieterzy będą pytać respondentów m.in. o warunki mieszkaniowe, sytuację materialną, stan zdrowia, czy sprawy związane z edukacją dzieci
Ankieterzy będą pytać respondentów m.in. o warunki mieszkaniowe, sytuację materialną, stan zdrowia, czy sprawy związane z edukacją dzieci. Jak zaznaczono w informacji prasowej, do zebranych danych dostęp mają jedynie pracownicy statystyki publicznej i to wyłącznie w celu opracowania wyników badań. "Udostępnianie wyników możliwe jest dopiero po pogrupowaniu ich według określonych kategorii, takich jak grupy społeczno-zawodowe lub jednostki terytorialne i usunięciu cech identyfikacyjnych" - podkreślono.
W komunikacie dodano, że mieszkańcy chętni do wzięcia udziału w badaniu mogą także samodzielnie wypełnić internetowy formularz.
Wyniki badań mają pozwolić na ocenę warunków życia w Polsce i porównanie ich z innymi krajami Unii Europejskiej. Sondaż jest realizowany według jednakowej metodologii na terenie całej Wspólnoty. Wyniki badań zostaną zaprezentowane w zbiorczych analizach, w publikacjach Głównego Urzędu Statystycznego i Eurostatu.
Na stronie GUS można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące badania lub pod numerem telefonu infolinii - 22 279 99 99. Konsultanci są dostępni w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15, a automatyczny system informacji statystycznej działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. GUS podał, że badanie będzie prowadzone do 28 czerwca.
10 najpiękniejszych tras rowerowych w Wielkopolsce polecanych w sezonie letnim. Sprawdźcie!