Rataje: Strażniczki miejskie odnalazły skradziony samochód! Wyglądał jak wrak! [FOTO]

2020-09-24 15:32 DR
Kradziony samochód na Ratajach
Autor: SM POZNAŃ Kradziony samochód na Ratajach

To się nazywa oko! Strażniczki miejskie na jednym z ratajskich osiedli znalazły auto, które jakiś czas temu zostało zgłoszone jako skradzione. O tej akcji więcej przeczytacie na stronie internetowej ESKI Poznań.

Straż Miejska od dłuższego czasu kontroluje parkingi w Poznaniu w poszukiwaniu wraków, które niepotrzebnie zajmują cenne miejsca parkingowe. I tak podczas patrolu na Osiedlu Orła Białego funkcjonariuszki natknęły się na auto, które już na pierwszy rzut oka idealnie pasował do tego, by zakwalifikować je jako wrak. Okazało się jednak, że pojazd jest kradziony. Auto było zabrudzone i brakowało mu powietrza w oponach. W takich przypadkach, zanim strażnicy wezwą holownik i zlecą wywóz wraku na parking strzeżony, wykonują szereg czynności wyjaśniających. Tak było i tym razem.

Najpierw próbujemy dotrzeć do właściciela pojazdu. Czasami pomagają w tym sąsiedzi, a niekiedy identyfikujemy go na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wtedy ustalona osoba przekazuje wrak do stacji demontażu pojazdów. Niestety, bywa i tak, że informacje zawarte w CEPiK są nieaktualne, i nie ma możliwości wskazania prawnego właściciela. W takich przypadkach, na pisemny wniosek zarządcy drogi, strażnik wzywa holownik i zleca transport wraku na parking strzeżony

mówi Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskich strażników miejskich.

ESKA XD #002

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tym razem tak się jednak nie stało. Okazało się, że pojazd jest kradziony. W czerwcu tego roku zgłoszenie w tej sprawie przyjął Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto, z którym strażniczki od razu się skontaktowały.