Przez cały tydzień pracownicy Wielkopolskiego Sanepidu prowadzą zajęcia dla uczniów poznańskich podstawówek. Pogadanki dotyczą bezpiecznego grzybobrania.
- Prowadzimy zajęcia dla dzieci szkół podstawowych, mamy pogadankę między innymi związaną z grzybami, jak zbieramy, gdzie zbieramy, jak wyglądają te grzyby, mamy modele tych grzybów, ale oprócz tego, że była duża frajda dla dzieciaków, również mamy grzyby żywe, prawdziwe ,które jest zrobiona wystawa, one są opisane i dzieci co najważniejsze mogą je obejrzeć. Są grzyby, których nie powinny dzieci zbierać, nie tylko dzieci, bo dzieci w ogóle same nie powinny tego robić, tylko muszą pod opieką dorosłych, zbierać muszą dorośli weryfikować potem te te zbiory
- tłumaczył prowadzący zajęcia mykolog prof. Jerzy Rumiński.
Lekcje są prowadzone w specjalnej sali przekształconej w las.
- Te dzieci no rzeczywiście są bardzo aktywne i bardzo dużo wiedzą, to jest taka, serce się raduje, tak, dokładnie tak, że rośnie kolejne pokolenie, które będzie się tym interesowało.
- dodaje prof. Jerzy Rumiński.
Podczas akcji, uczniowie poznańskich podstawówek poza zasadami bezpiecznego grzybobrania, dowiedzą się m.in. jak nie przynieść do domu kleszcza i jak się takiego kleszcza pozbyć.
Akcja potrwa tydzień.