Najwyższe budynki w Poznaniu. Ranking
W Poznaniu mamy kilka naprawdę wysokich wieżowców. Jesteście ciekawi naszego zestawienia? Sprawdźcie listę 7 najwyższych wieżowców w Poznaniu i przekonaj się, który obiekt możemy śmiało nazywać najwyższym wieżowcem stolicy Wielkopolski. Sprawdź naszą listę!
Collegium Altum
Collegium Altum powstał w latach 1979-95 zgodnie z wówczas obowiązującymi normami przeciwpożarowymi i energetycznymi, które obecnie są od dawna nieaktualne. Obiekt jest świeżo po remoncie.
- Gruntowna modernizacja to przede wszystkim naprawa i ocieplenie ścian osłonowych, sufitów, dachów. Zostały usunięte płyty azbestowo-cementowe, które były w ścianach. Wymieniono okna, drzwi zewnętrzne i całkowicie wymieniono oświetlenie LED, a także założono nowe okablowania IT – mówiła nam Marta Andrzejewska. - Z takich ciekawostek to ułożyliśmy 18 kilometrów kabli. Zostało ocieplonych 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Wymieniliśmy 1200 okien i ta nasza słynna czerwona blacha, która jest na zewnątrz, to wymieniliśmy jej ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych – dodała.
Andersia Tower
Obiekt znajduje się w ścisłym centrum Poznania przy Pl. Andersa, w sąsiedztwie biurowca PFC oraz Starego Browaru. Również bliskość Dworca Głównego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich sprawia, że jest to bardzo komfortowa lokalizacja.
Andersia Tower składa się z 21 pięter naziemnych i funkcji biurowo-hotelowej, a także dwóch podziemnych przestrzeni, na których oprócz 200 miejsc parkingowych wydzielono pomieszczenia magazynowe.
Poznań Financial Centre
Trzecie miejsce zajmuje obiekt o wysokości 91 metrów, czyli Poznańskie Centrum Finansowe. Budynek usytuowany na Placu Andersa w Poznaniu. Biurowiec klasy A, liczący 91 metrów wysokości i 20 kondygnacji: 18 nadziemnych i 2 podziemne; powierzchnia użytkowa wynosi 22 tys. m². Zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.
Poznań Financial Centre otrzymał nagrodę im. Jana Baptysty Quadro za najlepiej zaprojektowany i zrealizowany obiekt architektoniczny w 2000 roku w Poznaniu.
Wysokościowiec Towarowa
Wysokościowiec Towarowa 39, znany jest też pod nazwą Delta 4. Budowa budynku rozpoczęła się w styczniu 2017, a zakończyła się w wrześniu 2020 roku. Projekt gmachu powstał w pracowni Sipińscy - Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, natomiast jest to projekt inwestycyjny Ataner. W pobliżu stoją zespół mieszkalny Delta 3, budynek Delta i budynek Towarowa 41.
Novotel Poznań Centrum
Hotel znajduje się przy pl. Andersa 1, w centrum miasta. Obecnie w budynku funkcjonuje Novotel Poznań Centrum oraz Ibis Poznań Centrum.
Budynek liczy 21 kondygnacji, z czego w momencie powstania 16 zajmowały pokoje dla gości. Posiadał 994 miejsca noclegowe i 1160 gastronomicznych.
Wieżowiec Bałtyk
Wieżowiec położony przy ul. Franklina Roosevelta 22 w Poznaniu, w pobliżu Ronda Kaponiera na osiedlu samorządowym Jeżyce.
Biurowiec wybudowano w miejscu, w którym dawniej stał budynek mieszczący kultowe kino „Bałtyk”. Stąd nadano mu taką nazwę. Obiekt oglądany z każdej strony - za każdym razem prezentuje się inaczej. Za całość koncepcji architektonicznej budynku odpowiada holenderska pracownia MVRDV pod kierunkiem Nathalie de Vries.
Nowy Rynek E
Nasze zestawienie zamyka biurowiec Nowy Rynek E. Konstrukcja budynku ruszyła w pierwszym kwartale 2021, a budowa zakończyła się w kwietniu tego roku. Powierzchnia czternastopiętrowego biurowca to prawie 29 tys. m.kw. Gmach zaprojektowany został przez architektów z pracowni JEMS Architekci, a Skanska z Warszawy jest jego inwestorem.
Jeżeli jesteście ciekawi ile metrów ma każdy z wymienionych budynków, to koniecznie obejrzyjcie naszą galerię.