Prezydent dziękuje poznańskim radnym

i

Autor: Urząd Miasta Poznania Prezydent dziękuje poznańskim radnym

Wynagrodzeni za działalność dla miasta. Prezydent podziękował poznańskim radnym

2020-01-24 10:02

W czwartek, 23 stycznia, w urzędzie miasta odbyło się uroczyste posiedzenie zespołu ds. jednostek pomocniczych. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, oficjalnie podziękował osiedlowym radnym, którzy od lat działają dla dobra swojej okolicy. Prowadzącym spotkanie był Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta.

Jednostki pomocnicze Poznania, czyli rady osiedli, liczą 678 radnych, którzy pracują w 42 radach. Ich codzienną pracą jest dbanie o to, by miejska przestrzeń była zadbana i przyjazna dla mieszkańców. Miasto, planując zmiany na danym terenie, prosi o opinię odpowiednią radę osiedla. Dotyczy to m.in. planów zagospodarowania przestrzennego, sprzedaży lub zmiany przeznaczenia miejskich działek. Przedstawiciele rad osiedli zasiadają też w komisjach konkursowych, które wyłaniają dyrektora szkoły lub przedszkola.

Rady osiedli są najbliżej mieszkańców Poznania, dlatego spotkania z państwem są dla mnie niezwykle ważne. Dziękuję za wasze zaangażowanie i prawdziwie społecznikowską działalność, za to, że poświęcacie swój wolny czas na pracę dla lokalnej społeczności. Od lat poprawiacie komfort życia w swojej okolicy, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Dobrze wiem, że łatwiej jest zrealizować jedną dużą inwestycję niż setki mniejszych, ale równie ważnych dla mieszkańców miasta. Dlatego dziękuję za waszą ciężką pracę i życzę wytrwałości na kolejne lata.

- mówił podczas spotkania Jacek Jaśkowiak.

Za szczególne zasługi dla miasta uhonorowani zostali: Eugeniusz Gruszczyński (osiedle Krzesiny - Pokrzywno - Garaszewo), Jan Muczek (osiedle Nowe Winogrady Północ), Mirosław Góra (osiedle Wola), Piotr Ochocki (osiedle Kwiatowe) i Piotr Zubielik (osiedle Podolany).

Podczas spotkania radni spotkali się również z przedstawicielami ZDM i uzgodnili zasady współpracy na kolejne lata.

Jak informuje Urząd Miasta Poznania, po reformie sprzed 8 lat rady osiedli zwiększyły swój wpływ na życie miasta. Obecnie mają większe kompetencje i budżet. W 2019 roku łączna pula pieniędzy wszystkich rad osiedli przekroczyła 50 milionów złotych. Oznacza to, że każda jednostka pomocnicza miała do wydania średnio około miliona złotych rocznie.