Nowy Rynek to projekt, który docelowo będzie składał się z 5 budynków o różnej funkcjonalności, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 100 tys. mkw. Inwestycja jest przykładem połączenia innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru miejsca, w którym powstaje. Nowy Rynek stworzy nowy kwartał miasta, a jego wyróżnikiem będzie – zgodnie z nazwą – rynek zlokalizowany wewnątrz kompleksu.
Teraz ruszają prace nad jego przedostatnim etapem. Budynek E dostarczy ok. 28 500 mkw. nowoczesnej i zdrowej przestrzeni biurowej, potwierdzonej najbardziej wymagającymi certyfikatami środowiskowymi. Do dyspozycji najemców będą także 234 miejsca parkingowe. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 r.
mówi Paweł Warda, wiceprezes ds. operacyjnych w spółce biurowej Skanska.
Polecany artykuł:
Mimo utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, w Skanska konsekwentnie realizujemy wyznaczone sobie cele biznesowe. Era biurowców nie mija – nadal będą one potrzebne, a my niezmiennie skupiamy się na dostarczaniu zdrowej, bezpiecznej i zrównoważonej przestrzeni do pracy, umożliwiającej budowanie zespołów, wzmacniającej kulturę firmową i wspierającej kreatywne idee i pomysły, co obecnie ma szczególne znaczenie dla naszych klientów. Tego potrzebują najemcy i na to zwracają uwagę potencjalni inwestorzy. Nowy Rynek już teraz stał się ważnym punktem na biznesowej mapie Poznania. Ukończony projekt dostarczy miastu i mieszkańcom zupełnie nową przestrzeń, zarówno do pracy, jak i relaksu
Budynek E kompleksu Nowy Rynek zlokalizowany jest u zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi. Z częściowo zadaszonego tarasu na ostatnim piętrze budynku, osłoniętego trzema kondygnacjami, będzie można podziwiać panoramę stolicy Wielkopolski.
Wraz z oddaniem tego etapu inwestycji, pracownicy i mieszkańcy będą mogli korzystać z centralnego rynku, łączącego wszystkie budynki kompleksu. Powstaną tu zielone wyspy, fontanna, przemyślana mała architektura oraz roślinność, uprzyjemniające spotkania i rekreację. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano także pergole.
W ramach kompleksu powstał też pierwszy w Poznaniu chodnik wykonany z zielonego betonu, którego zadaniem jest redukowanie poziomu smogu. Przy budynku D położono prawie 4000 mkw. płyt neutralizujących równowartość zanieczyszczeń wyemitowanych przez samochód, który przejechał w ciągu roku ponad 70 tys. kilometrów. Przy najnowszym etapie inwestycji Skanska położy kolejne 4200 mkw. antysmogowego chodnika.