sokół

i

Autor: źródło: Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Zwierzęta

Poznańska elektrociepłownia przekazała radosną nowinę. Na kominie budynku wykluły się cztery sokoły!

2024-05-21 11:51

- Cztery pisklaki, które wykluły się w tym roku na platformie lęgowej Veolia Energia Poznań otrzymały już swoje obrączki; ornitologiczną oraz obserwacyjną - czytamy w opublikowanym poście. To niezwykłe wydarzenie!

Veolia Energia Poznań w swoich mediach społecznościowych, przekazała radosną nowinę! Na kominie elektrociepłowni przyszły na świat... cztery sokoły!

Stowarzyszenie Poznań Veolia, przekazało radosną nowinę

W Poznaniu, na świat przyszły cztery sokoły. - Dzięki znakowaniu można dowiedzieć się skąd podchodzi dany gatunek, a także, gdzie się urodził: w mieście, lesie czy górach co określone jest konkretnymi kolorami na obrączkach. Zabiegi te mają przede wszystkim na celu umożliwienie oceny prowadzonych prac nad ratowaniem tego gatunku - czytamy w opublikowanym poście. 

- Wspaniale, że możemy być świadkami i mieć swój udział w odbudowie populacji sokołów, zwłaszcza, że w całej grupie Veolia ochrona bioróżnorodności jest naszą misją i celem. Z inicjatywy pracowników angażujemy się w wiele działań, których efektem jest ochrona flory, fauny i poprawa jakości powietrza.A dziś życzymy wszystkiego najlepszego poznańskim sokołom, wysokich lotów! - podsumowano.

Sokół wędrowny jest gatunkiem średniego ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatych. Zasiedla wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy. W Polsce skrajnie nieliczny ptak lęgowy. Mało tego, w naszym kraju sokoły objęte są ochroną gatunkową ścisłą. Wymagają ochrony czynnej.

Punkty widokowe w Wielkopolsce - gdzie warto się udać? Sprawdźcie, naszą galerię:

Tor kolarski "Orzeł" niszczeje od lat. Przykry obraz na Pradze-Południe