Taksówki w Poznaniu pod lupą strażników miejskich! Grubo ponad 200 uchybień!

2020-10-14 16:47 DR
Kontrole taksówek w Poznaniu
Autor: SM Poznań Kontrole taksówek w Poznaniu

Strażnicy miejscy wzięli pod lupę taksówki, które wożą poznaniaków. Okazało się, że nie wszyscy taksówkarze spełniali warunki, które pozwalają im wozić pasażerów. Jakie uchybienia były najczęstsze? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Strażnicy miejscy zajmują się wieloma sprawami w mieście. Wbrew pozorom nie są to tylko kontrole związane z nielegalnym parkowaniem. I tak od początku roku prowadzą oni kontrole taksówek. Do tej pory takich kontroli przeprowadzono 1295 ujawniając 241 uchybień. Posypały się mandaty. Najczęściej brakowało oznakowania zewnętrznego pojazdów, naklejki z kodem QR i cennika.

ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Straż Miejska informuje, że takie kontrole mają na celu zapewnienie bezpiecznych i uczciwych przejazdów dla poznaniaków i osób, które przyjeżdżają do Poznania i poruszają się po mieście taksówkami.

Od początku roku strażnicy skontrolowali 1295 pojazdów. Wszystkie czynności przeprowadzili na postojach dla TAXI. Najwięcej, bo aż 295 zlustrowanych taksówek, było na terenie Referatu Wilda

informują strażnicy.

A jak wygląda kontrola taksówek w Poznaniu? Strażnik czynności kontrolne rozpoczyna od sprawdzenia oznakowania zewnętrznego pojazdu, a następnie uruchamia aplikację w smartphonie - po wczytaniu kodu QR i zalogowaniu się, otrzymuje informację o ewentualnych nieprawidłowościach dotyczących braku aktualnych:

  • badań lekarskich,
  • legalizacji licznika,
  • przeglądu technicznego pojazdu,
  • licencji do wykonywania zarobkowego przewozu osób,
  • a także zgodności stosowanego cennika z wywieszoną informacją.

Najczęściej strażnicy ujawniali brak obowiązkowego oznakowania zewnętrznego pojazdów (133 przypadki) oraz brak naklejki z kodem QR (45 przypadków). Z innych uchybień najczęściej powtarzały się takie jak brak cennika, legalizacji licznika oraz uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem taksówkami na terenie miasta Poznania.