Videomat z funkcją e-kasjera. Nietypowe urządzenie na dworcu PKP Poznań Główny

i

Autor: StasiÓ Stachów, CC BY 3.0/ Polregio Videomat z funkcją e-kasjera. Nietypowe urządzenie na dworcu PKP Poznań Główny

Videomat z funkcją e-kasjera. Nietypowe urządzenie na dworcu PKP Poznań Główny

2022-10-13 14:43

Na kilku dworcach w całej Polsce pojawią się videomaty z funkcją e-kasjera. Jeden z nich stanie w Poznaniu. Dzięki temu podróżni będą mieli kolejny sposób na kupno biletu na pociąg. Jak działają videomaty?

Videomat z funkcją e-kasjera

Osoby, które często podróżują pociągami doskonale wiedzą, co to znaczy stać w długiej kolejce do kasy biletowej. Spółka POLREGIO poinformowała, że wprowadza na rynek tzw. videomaty. To urządzenia, dzięki którym będzie można kupić bilet i skontaktować się wideo z konsultantem. Spółka pilotażowo wdroży 10 urządzeń, a jedno z nich pojawi się w Poznaniu.

- Zainspirował nas tradycyjny biletomat. Gdyby połączyć jego funkcje z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej moglibyśmy uzyskać narzędzie, które będzie posiadało oczekiwane funkcjonalności – i tak narodził się pomysł videomatu z funkcją e-kasjera - mówi Adam Pawlik, Członek Zarządu - Dyrektor Handlowy POLREGIO S.A.

Videomat z funkcją e-kasjera. Jak to działa?

E-kasjer to osoba zlokalizowana w Call Center, która pomoże klientowi zakupić bilet kolejowy. Wystarczy, że pasażer przyciśnie odpowiedni przycisk na ekranie lub na obudowie videomatu i połączy się z Call Center. W kolejnym kroku e-kasjer wybierze zgodnie z oczekiwaniami klienta ofertę, a klientowi pozostanie jedynie zbliżenie karty płatniczej do czytnika i odebranie biletu. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest dostępność usługi w każdym videomacie, niezależnie od jego lokalizacji. - Funkcja e-kasjera będzie dostępna w godzinach od 6:00 do 22:00, czyli aż 16 godzin. Zakładamy, że ta dodatkowa funkcjonalność będzie stanowiła zachętę do zakupu biletu dla osób, które do tej pory nie były przekonane do korzystania z usług tradycyjnego biletomatu. Postanowiliśmy, że zrealizujemy ten pomysł w formie projektu pilotażowego, a już niebawem udostępnimy naszym klientom 10 takich urządzeń, które zostaną zainstalowane na większych i mniejszych dworcach w Polsce. W kolejnych miesiącach będziemy monitorować różnorakie wskaźniki tego projektu – dodaje Adam Pawlik.

Pierwsze videomaty będą dostępne w ramach pilotażu także w Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Łodzi, Świnoujściu, Szczecinie oraz Opolu.