Wakacje 2020: Gdzie patrole drogówki kontrolują prędkość? Mamy dane! [MAPA, TRASY]

2020-06-29 16:00 DR
Kontrola prędkości / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu Kontrola prędkości / zdjęcie ilustracyjne

Właśnie rozpoczynają się wakacje. Z tej okazji, tradycyjnie już, dostawca jednej z popularnych nawigacji samochodowych przygotował raport dotyczący najczęściej kontrolowanych przez policję odcinków dróg. Gdzie można spotkać policjantów z „suszarkami”? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Firma Telematics Technologies, producent NaviExpert, przeanalizowała ostatnią okazję wyjazdową, czyli długi weekend czerwcowy. Które odcinki dróg królowały w zestawieniu w tym roku? Jak zwykle te, które prowadzą w góry i nad Bałtyk. Absolutnym rekordzistą podczas długiego weekendu czerwcowego okazał się mazowiecki odcinek drogi krajowej nr 7, czyli popularna trasa wiodąca ze stolicy nad morze. Blisko 11% wszystkich kontroli zgłoszonych przez kierowców na drogach krajowych (w tym autostradach i ekspresówkach) między 10 a 14 czerwca pochodziło właśnie z tego odcinka.

Najczęściej kontrolowane trasy
Autor: NaviExpert Najczęściej kontrolowane trasy

Drugim w kolejności odcinkiem, na którym NaviExpert odnotował najwięcej zgłoszeń, okazał się śląski odcinek krajowej jedynki, prowadzący w kierunku Szczyrku i Wisły. Z niego pochodziło blisko 8% wszystkich zgłoszeń z dróg krajowych. Pierwszą trójkę zamyka mazowiecki fragment DK2 w kierunku Międzyrzecza Podlaskiego. Ponad 5% zgłoszeń pochodziło właśnie z DK2. Tuż za podium znalazł się także pomorski odcinek DK6 między Gdynią i Słupskiem, a także mazowiecki fragment S8 - który kierowcy często wybierają w drodze na Mazury.

>> Poznań: Remont wiaduktu przy ul. Niestachowskiej! Będą utrudnienia!

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: mazowiecki odcinek S7 oraz małopolski odcinek DK7, czyli popularna trasa w kierunku Zakopanego, DK25 i S10 w województwie kujawsko-pomorskim (trasa nad morze), a także DK3 w województwie dolnośląskim prowadząca do Szklarskiej Poręby.

W tym miejscu przypominamy o bezpiecznej jeździe i zachowaniu szczególnej ostrożności nawet, gdy warunki do jazdy wydają się niezłe. Policjanci co roku powtarzają, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich zdarzeń drogowych, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.