Piekarnia / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Piekarnia / zdjęcie ilustracyjne

Wilda: Piekarnia radziła, by personel medyczny „powstrzymał się” od zakupów!

2020-04-14 11:24

Kartka z absurdalnym komunikatem pojawiła się w witrynie jednej z wildeckich piekarni. Jej właściciele napisali, by personel medyczny powstrzymał się od zakupów. Po burzy jaka wybuchła w internecie, właściciele biją się w pierś i… oferują darmowe pieczywo dla personelu medycznego. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

O sprawie poinformował na swoim profilu na Facebooku między innymi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jako pierwsza tematem zajęła się Gazeta Wyborcza.

Piekarnia o nazwie "rzemieślnicza pracownia chleba”, przy ulicy św. Czesława i Wierzbięcic na poznańskiej Wildzie postanowiła publicznie dyskryminować lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych. Właściciel piekarni zawiesił na drzwiach kartkę w której ogłasza, że nie chce w swoim sklepie widzieć personelu medycznego. Nasz Ośrodek zawiadomi o tym skandaliczny zachowaniu prokuraturę oraz wszelkie instytucje które mogą sprawdzić różne aspekty działalność gospodarczej miłośnika dyskryminacji lekarzy. Skoro właścicielowi tego przybytku tak bardzo zależy na higienie, to zwrócimy się również z prośbą o pilną kontrole lokalnego SANEPIDU w jego piekarni

czytamy w oświadczeniu OMZRiK.

Do sprawy na swoim profilu w mediach społecznościowych odnieśli się również właściciele piekarni, którzy przepraszają za swoje niefortunne zachowanie.

wszystkich za niefortunną prośbę z kartki zbierającej gromy w sieci, gorąco Przepraszamy. kartka znika. od czwartku do końca tygodnia personel medyczny otrzymuje chleb za darmo (…) Czytającym ze zrozumieniem nie trzeba wyjaśnia, że jest to li i jedynie prośba, że wymieniliśmy osoby z grupy ryzyka i że uczyniliśmy to w trosce o naszych klientów

wyjaśnia przedstawiciel piekarni GODny na facebookowym profilu.

Posłuchaj o działaniu ibuprofenu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

ZOBACZ TAKŻE:

Ponad 200 km/h na A4