Zwolnienia na Ławicy. Część osób straciła prace, wielu innym obcięto etaty

2020-10-16 15:03 ES
Skrzydło samolotu
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Przez światową pandemię lotniska są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Poznańska Ławica nie jest wyjątkiem. Aby utrzymać się na powierzchni, konieczne są cięcia i oszczędzanie. Wielu pracownikom obcięto etaty, a kilkanaście osób straciło pracę.

2020 jest fatalny dla branży podróżniczej. Lotniska znalazły się w fatalnej sytuacji finansowej. Duże problemy ma poznańska Ławica. Aby ocalić port, zarząd wdrożył plan oszczędności. Nastąpiły już pierwsze zwolnienia.

Zwolnienia na Ławicy

Światowa pandemia zmusiła zarząd lotniska do brutalnych zmian. Brak inwestycji i oszczędzanie to jedno, ale nie obędzie się bez zwolnień. Część pracowników lotniska ławica straciła pracę.

ESKA XD #006

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Jedne porozumienia dotyczą pracowników, którzy sami odchodzą. Inne to są niestety zwolnienia, to jest kilkanaście osób. Optymalizujemy także czas pracy, to znaczy zmniejszamy etaty. Obecnie ta realizacja opiewa na 16% całej etatyzacji.

Mówił nam rzecznik prasowy lotniska Błażej Patryn.

Szansą dla lotniska są rządowe programy wsparcia oraz emisja obligacji. Ławica może zarobić także oczywiście na realizacji lotów.

- Trwają rozmowy z przewoźnikami na temat optymalizacji siatki połączeń. One są w tym kierunku prowadzone, by jak najwięcej lotów utrzymać.

Dodaje Patryn.

Poznańska Ławica stara się także poszerzać ofertę. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to od 25 października będzie może ze stolicy Wielkopolski polecieć do Amsterdamu 5 razy w tygodniu.

qz-R1BM-VJdn-756j