Ubezpieczenie OC: Gdzie jest najtańsze? Lista miast, w których polisę kupisz najtaniej!

2020-07-31 14:30 DR
Wypadek / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Wypadek / zdjęcie ilustracyjne

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów, które poruszają się po drogach. Jego cena zależy od wielu czynników. To między innymi bezszkodowa jazda właściciela pojazdu, ale też region, w którym mieszkamy. Na stronie internetowej ESKI Poznań sprawdzamy więc, gdzie jest najtańsze OC.

Ubezpieczenie to jeden z największych kosztów dla właścicieli samochodów. Polisy potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Takie ceny obowiązują jednak zazwyczaj w przypadkach bardzo bogatych pakietów w skład w których wchodzą między innymi pomoc drogowa po awarii auta czy samochód zastępczy na czas awarii. Składkę podbija również ubezpieczenie AC. Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje szkody nawet jeśli auto zostanie zniszczone z naszej winy. Jest to jednak opcja dla chętnych. Obowiązkowe jest ubezpieczenie OC i na jego cenę ma wpływ wiele rzeczy. To między innymi bezszkodowa jazda właściciela pojazdu, ale też region w którym mieszkamy. Porównywarka Ubea.pl w czerwcu 2020 r. sprawdziła składki OC na terenie miast wojewódzkich. Wyniki tej analizy są dość zaskakujące. W których miastach jest tanie OC?

Ubezpieczenie OC: Gdzie najtaniej?

Informacje będące wynikiem tysięcy kalkulacji użytkowników Ubea.pl wskazują, że pod koniec II kw. 2020 r. koszt OC na terenie miast wojewódzkich był bardzo zróżnicowany. W przypadku oferty najniższej składki rocznego OC odnotowano ceny wynoszące od 334 zł (Lublin) do 499 zł (Zielona Góra). Wynik miasta z województwa lubuskiego wydaje się dość zaskakujący, ponieważ cenowo wyprzedziło ono nawet Wrocław i Gdańsk, czyli metropolie znane z wysokich kosztów zakupu OC dla kierowców.

>> IKEA: Wielka wyprzedaż produktów wycofywanych z produkcji! Mega obniżki cen!

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę uśredniony wynik dla siedmiu zakładów ubezpieczeń i marek ubezpieczeniowych, to okaże się, że najwyższy poziom składki OC odnotowano w Gdańsku (638 zł), a Zielona Góra była druga (z wynikiem 631 zł).

Jeżeli natomiast chodzi o „najtańsze” miasta wojewódzkie, to bardzo zbliżonym średnim poziomem najniższej składki OC od siedmiu ubezpieczycieli cechowały się następujące ośrodki miejskie: Katowice (491 zł), Kielce (498 zł), Lublin (499 zł), Łódź (499 zł) oraz Rzeszów (501 zł)

wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Jeżeli chodzi o Poznań, to najtańsza składka za ubezpieczenie OC wyniosła 462 złote. Jednak w przypadku uśrednionego wyniku z siedmiu firm ubezpieczeniowych, widać, że roczna składka OC w stolicy Wielkopolski wynosi 559 złotych. A jak sytuacja wygląda w innych miastach? Zobaczcie sami:

Gdzie jest najtańsze OC?
Autor: Ubea / materiały prasowe Gdzie jest najtańsze OC?
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu